Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Tak niewiele wystarczy by uratować życie

W najbliższy piątek – 1 sierpnia - w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie będzie można nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. W holu Starostwa warsztaty poprowadzą ratownicy gnieźnieńskiego ZOZ-u i Komendy PSP.

Pokazy i warsztaty to już stały element prowadzonej od trzech lat akcji „Bezpieczne wakacje”. Tegoroczny projekt zainaugurowano za sprawą nieodpłatnej możliwości przeprowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdu.
„Swój udział w tym przedsięwzięciu zgłosiły wszystkie stacje kontroli Pojazdów z naszego powiatu” – mówi koordynatorka akcji Małgorzata Cichomska-Szczepaniak – Sekretarz Powiatu. „Tym razem, 1 sierpnia w urzędzie Starostwa w godzinach 8.30 – 11.30 oraz 12.30 – 15.00 każda z chętnych osób będzie mogła poznać ABC pierwszej pomocy oraz przećwiczyć swoje umiejętności na specjalnych fantomach” – dodaje.

Każdy powinien zapamiętać, ze w przypadku wypadku komunikacyjnego to brak udzielenia pomocy może najbardziej zaszkodzić drugiemu człowiekowi – powiedział zastępca dyrektora ds. lecznictwa Mateusz Hen z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Zaznaczył także, że w przypadku telefonu na numer alarmowy 112 doskonale wyszkoleni dyspozytorzy przeprowadzą nas fachowo przez proces udzielenia pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.

Również Komendant KP PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacek Michalak podziela zdanie, że każdy z nas za sprawą podstawowych umiejętności może w przypadku zagrożenia uratować życie drugiemu człowiekowi.

Alina Kujawska-Matanda - Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego zaznaczyła, że celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku. Dodała, że chociaż Powiat nie prowadzi w tym zakresie statystyk to jeżeli wiedza nabyta podczas warsztatów i pokazów lub wykonane badanie techniczne - pomogą chociaż jednej osobie lub zapobiegną nawet jednemu wypadkowi – cel akcji zostanie osiągnięty.
Wszystkich, którzy chcą nabyć lub uzupełnić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zapraszamy już w najbliższy piątek do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

2014-07-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20750695

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno