Idzie jesień – sprawdź z nami swoje auto

Przed nami kolejna odsłona projektu „Bezpieczny powiat” – Jesień na drodze – bądź gotowy! Już po raz kolejny nasi mieszkańcy w dniach 8-12 września br., będą mieli możliwość sprawdzenia stanu technicznego swoich pojazdów.

O planach związanych z jesienną akcją poinformowano podczas konferencji prasowej. Jak zapowiedział Wicestarosta Robert Andrzejewski - dzięki współpracy z wszystkimi Stacjami Kontroli Pojazdów na terenie powiatu gnieźnieńskiego, możliwe jest przygotowanie swojego samochodu do sezonu jesienno-zimowego i zdiagnozowanie zawczasu ewentualnych niebezpiecznych usterek.

Wystarczy w dniach 8-12 września odwiedzić wybraną Stację Kontroli Pojazdów i powołać się na akcje „Bezpieczny powiat”, aby bezpłatnie ocenić stan techniczny auta – dodała Małgorzata Cichomska-Szczepaniak Sekretarz Powiatu. Zaznaczyła również, że w podobnej akcji na początku czerwca wzięło udział blisko 250 kierowców.

Partnerami akcji są komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Przedstawiciele obu jednostek zgodnie potwierdzili konieczność ciągłego prowadzenia podobnych działań, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Pliki do pobrania: