35 osób poszkodowanych w wypadku na ul. Wrzesińskiej

Zderzenie pociągu z autokarem i samochodem osobowym, 35 osób rannych, 7 interweniujących zastępów Straży Pożarnej, transportujące poszkodowanych karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego i zabezpieczająca teren zdarzenia Policja.

Tak w wielkim skrócie wyglądała realizacja ćwiczeń, symulujących wypadek masowy, zorganizowanych przez KP Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe w Gnieźnie. W ćwiczeniach wzięli udział ratownicy z obu jednostek oraz zastępy OSP. Całości akcji przyglądali się również mieszkańcy Gniezna. Celem zaimprowizowanego zdarzenia było m. in. sprawdzenie skuteczności alarmowania, dysponowania sił i środków oraz koordynacja działania służb.

Ćwiczenia odzwierciedlały bardzo realnie samo zdarzenie, jak i towarzyszącą mu atmosferę. Podczas całej akcji mieszkańcy Gniezna informowani byli o przebiegu działań i właściwej kolejności udzielania pomocy. Bez wątpienia była to bardzo ciekawa lekcja tego, jak odpowiednio zachować się podczas katastrofy lądowej - zgodnie podsumowali obserwujący akcję Wicestarosta Robert Andrzejewski oraz Sekretarz Powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak.