Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Autobus dla niepełnosprawnych dla WTZ Caritas Kłecko

W roku 2014 Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeprowadził nabór wniosków do konkursu w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II (PWRMR II).

Celem tego programu jest wsparcie różnych podmiotów zajmujących się w sposób zorganizowany udzielaniem pomocy osobom niepełnosprawnym i opieką nad nimi.

Zgodnie z samorządowym programem działań na rzecz osób niepełnosprawnych Powiat Gnieźnieński przystąpił do PWRMR II jako instytucja realizująca cele programowe na obszarze powiatu. Wiosną 2014 roku przeprowadzone zostały działania informacyjne oraz selekcja wniosków pochodzących głównie od urzędów gmin oraz organizacji i stowarzyszeń. W trakcie naboru do dalszego etapu postępowania Starostwo Powiatowe w Gnieźnie skierowało dwa wnioski dotyczące pomocy finansowej w obszarze D - na zakup środków transportu do przewozu osób niepełnosprawnych. Warunki udziału w konkursie spełniły wnioski Gminy Czerniejewo oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kłecku.

Komisja konkursowa PFRON postanowiła przyznać dofinansowanie na kwotę 170 000,00 zł dla Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej na rzecz WTZ Kłecko, która w październiku i listopadzie 2014 przeprowadziła postępowanie przetargowe dotyczące zakupu odpowiedniego pojazdu. W przetargu zwyciężyła oferta firmy CMS Auto Sp. z o.o. z Sulejówka, która za kwotę 230 000,00 zł dostarczyła autobus marki Volkswagen Crafter (na zdjęciach) przystosowany do przewozu 20 osób, w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim. Różnicę pomiędzy kwotą dofinansowania a kosztem zakupu oraz pozostałe koszty, jak m.in. ubezpieczenie i rejestracja pojazdu, pokryła Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ze środków własnych. Na początku grudnia Powiat Gnieźnieński przekazał dofinansowanie na konto beneficjenta i dokonał rozliczenia projektu oraz sprawdzenia prawidłowości postępowania przetargowego.

Zakupiony autobus jest użytkowany od 19 listopada i zastępuje wycofany z użytkowania, wysłużony już dotychczasowy środek transportu. Umożliwiło to i poprawiło warunki przewozu 32 uczestników na zajęcia do tej placówki Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej z obszaru wiejskiego powiatu gnieźnieńskiego i miejscowości spoza powiatu. Dotyczy to w szczególności tych uczestników zajęć, którzy nie mogliby w nich brać udziału z powodu braku publicznych środków transportu z ich miejsc zamieszkania, jak również tych osób, które nie mogłyby samodzielnie dotrzeć do WTZ w Kłecku z powodów zdrowotnych. Rocznie samochód dowożący uczestników zajęć pokonuje średnio ok. 60 000 kilometrów, umożliwiając im nie tylko dojazdy na zajęcia w Kłecku, lecz także wyjazdy na spotkania i imprezy kulturalne w pobliskich miastach.


Fot. 1 - oznakowanie promocyjne autobusu (zdj. WTZ Caritas)Fot. 2 - zakupiony VW Crafter (zdj. WTZ Caritas)


2014-12-17
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21398482

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno