Spotkanie z mistrzynią

Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Jerzy Berlik – Wicestarosta Gnieźnieński oraz Robert Gaweł, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, spotkali się 20 marca br., z gnieźnianką Sarą Jóźwiak - Mistrzynią Świata w Ju Jitsu Ne Waza.

Zarząd Powiatu, pogratulował Sarze Jóźwiak zdobycia pierwszego miejsca podczas Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu do lat 18 i 21, rozgrywanych w dniach 13-15 marca 2015 roku w Atenach. Pani Starosta wręczyła mistrzyni okolicznościową statuetkę oraz upominek. Pamiątkowe publikacje otrzymała także Mama Sary – Agnieszka Jóźwiak.

W rozmowie z Sarą Jóźwiak Starosta Gnieźnieński zaznaczyła, iż trening i wola walki pozwalają na zdobycie najwyższych laurów. Powiedziała również, że Powiat Gnieźnieński może być dumny z młodej mistrzyni. Podziękowała także rodzicom Sary, za opiekę nad córką i pomoc w codziennej realizacji jej życiowej pasji. Na zakończenie spotkania wszyscy członkowie zarządu życzyli mistrzyni świata, wytrwałości oraz spełnienia najśmielszych sportowych i prywatnych marzeń.

Sara Jóźwiak ma 16 lat. Trenuje w klubie Panteon Mistrzów. Na co dzień uczy się w poznańskim Liceum Mistrzostwa Sportowego.