Truskawkowe pole przed Starostwem!

Truskawki w każdej postaci będą królowały przed Starostwem Powiatowym w Gnieźnie. W dniach od 16 do 19 czerwca na stoiskach przed budynkiem urzędu będzie można je kupić, ale i spróbować truskawkowych wariacji.

Sezon truskawkowy został rozpoczęty, dlatego my jako Starostwo przyłączamy się do promocji owocu, ale przede wszystkim do promocji producentów owoców sezonowych – informuje Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński.
„Truskawkowe pole” będzie otwarte dla mieszkańców 16 czerwca w godzinach od 11.00 do 15.00. Natomiast w trzech następnych dniach w godzinach od 8.00 do 13.00.
Jak podkreśla Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, pomysł „truskawkowego pola” zrodził się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców – Do współpracy zaprosiliśmy między innymi rolników, koła gospodyń wiejskich, a także uczniów i przedszkolaków – dodaje wicestarosta.

Trzydniowa impreza ma zachęcić mieszkańców do kupowania lokalnych produktów oraz odkryć tajniki tradycyjnej i nowoczesnej truskawkowej kuchni. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszego powiatu do odwiedzenia w tych dniach ulicy Jana Pawła II.