Truskawkowe inspiracje

Do 19 czerwca na stoiskach przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie można kupić świeże truskawki prosto od producentów owoców sezonowych z terenu naszego powiatu.

„Truskawkowe pole” zostało uroczyście otwarte w miniony wtorek punktualnie o godzinie 11.00. Podczas inauguracji akcji, można było spróbować truskawkowych smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Małachowa Złych Miejsc. Swoje kulinarne wariacje z truskawkami w roli głównej proponowali także uczniowie ZSP 4.

Pomysł „truskawkowego pola” zrodził się podczas rozmów z lokalnymi producentami owoców.- To jedna z pierwszych inicjatyw nowo powstałego Biura ds. Rolnictwa – tłumaczy Jerzy Berlik wicestarosta gnieźnieński - Pragniemy promować naszych rodzimych producentów i zachęcać mieszkańców powiatu do kupowania lokalnych produktów. Tym razem owoców sezonowych – dodaje wicestarosta.

„Truskawkowe pole” będzie otwarte przed Starostwem Powiatowym do 19 czerwca, w godzinach od 8.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy!