ABC pierwszej pomocy po raz kolejny w Starostwie

W czwartek 25.06.2015r., w godzinach 8.00 – 12.00 w holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, każda z odwiedzających nasz urząd osób będzie mogła dowiedzieć się kiedy i jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Przejdzie także krótki instruktaż praktyczny.

Ratownicy gnieźnieńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, przybliżą wszystkim zainteresowany mnie tylko podstawy pomocy przedmedycznej niemowlakom, dzieciom i dorosłym, ale i dokonają bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Jak mówią organizatorzy i uczestnicy akcji – najtrudniej pokonać obawy i swoją nieśmiałość, by nauczyć się kilku prostych zasad pierwszej pomocy. Pamiętajmy jednak, że nasze zdecydowane działanie i wiedza mogą w przyszłości uratować ludzkie życie.

Tegoroczna, pierwsza odsłona akcji miała miejsce 11 czerwca br.,w miniony czwartek szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeszli pracownicy urzędu Starostwa.