Wicemistrzynie Polski na spotkaniu ze Starostą Gnieźnieńskim

Wicemistrzynie Polski w piłce ręcznej z I LO w Gnieźnie spotkały się dzisiaj z Beatą Tarczyńską, Starostą Gnieźnieńskim, która gratulowała im wspaniałego wyniku, życząc jednocześnie dalszej bogatej w zwycięstwa kariery.

W dniach 15-16 czerwca 2015 roku w Nowym Sączu reprezentacja I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie w składzie: Marta Wojtkowiak, Lidia Kobyłecka, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Katarzyna Łachajczak, Klaudia Kozłowska, Monika Dolata,Martyna Dziemidowicz, Karolina Chojnacka, Wiktoria Staniszewska, Klaudia Wojciechowska, Jagoda Ławniczak brała udział w Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej, gdzie po emocjonujących meczach zdobyły cenne drugie miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Jagoda Ławniczak została dodatkowo wybrana królową strzelców z dorobkiem 27 bramek.

Drużyna prowadzona przez nauczyciela I LO Piotra Bręka, zwyciężyła w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim, wpisanych w kalendarz Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska. W tych meczach występowała także nieobecna w Nowym Sączu Marcelina Dutkowska. Mistrzowie poszczególnych województw zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskim turnieju, w którym drużyna z Gniezna zajęła II miejsce. Warto wspomnieć, że większość dziewcząt trenuje na co dzień także w MKS MOS Gniezno.