Finał projektu – „Droga Wyobraźni..!”

W dniu 16 lipca w Centrum Kultury Scena to dziwna odbył się finał projektu „Droga Wyobraźni...!”, który w swych założeniach opierał się na promocji wśród dzieci i młodzieży pozytywnych postaw względem osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych RAZEM zaprosiło do współpracy Centrum Kultury Scena to dziwna, by stworzyć wspólne dzieło, którego finał odbył się w sali widowiskowej eSTeDe. Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego udało się zaproponować bogatą ofertę warsztatową naszym uczestnikom. Przeszli oni bowiem w krótkim czasie przez szereg warsztatów: stolarski, krawiecki, scenografii, witrażu, kulinarny, dźwiękowy i teatralny, by stworzyć to przedstawienie. Cel integracji, o który najbardziej nam chodziło, został zrealizowany w 100%.

Spektakl teatralny, będący produktem finalnym projektu, to historia człowieka, którzy w swoim życiu postępuje bardzo odtwórczo, mechanicznie, bez polotu. Zauważa jednak, że ludzi, którzy w swoim życiu posługują się od czasu do czasu kreatywnością, są bardziej uśmiechnięci, zadowoleni. Przeprowadzając wewnętrzną rozmowę ze swoim "Ja", postanawia zajrzeć wgłąb siebie, by poszukać wyobraźni. W trakcie wyprawy doświadcza i poznaje swoje zmysły, by w finale dostać się do wymarzonego celu. Przedstawienie ma znamiona interaktywności z publicznością, dlatego też podczas spektaklu każdy widz mógł posmakować, usłyszeć, poczuć, zobaczyć - doświadczając tym samym tego samego, co główny bohater.