„Warsztat Też Zaśpiewał” – i to jak!

Wyjątkowym koncertem laureatów na scenie amfiteatru CK eSTeDe, zakończyła się w środę 26 sierpnia br., trzecia edycja Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”. Gościem specjalnym Festiwalu była Kasia Wilk, której utwory znalazły się w repertuarze wykonawców.

Dwunastkę najlepszych wokalistów podczas finałowego koncertu oceniało Jury w składzie: Katarzyna Wilk, Magdalena Malinger, kierownik WTZ w Gnieźnie, Marcin Makohoński, dyrektor wydziału kultury, sportu, turystyki i promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Kazimierz „Tinkers” Kubów z CK eSTeDe.

Zwyciężczynią Festiwalu została Aleksandra Daukszewicz, która brawurowo zaśpiewała utwór „Do kiedy jestem”. Niezaplanowaną nagrodą dla laureatki było wspólne wykonanie tej piosenki z Kasią Wilk.

Najbardziej utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne, uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej na terenie województwa wielkopolskiego, od kilku miesięcy brały udział w konkursowych przesłuchaniach w ramach kolejnej edycji Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”. Ostatecznie JURY wyłoniło 12 finalistów, dla których nagrodą był udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych i występ na Gali Finałowej w Gnieźnie. Wszystkim wykonawcom towarzyszył zespół instrumentalny, co świadczy o randze Festiwalu i jego doskonałym przygotowaniu.

Pomysłodawczynią i koordynatorem całego przedsięwzięcia była Dominika Sochacka-Drzewiecka, która wraz z głównym organizatorem Festiwalu Stowarzyszeniem „RAZEM” i Centrum Kultury „Scena To Dziwna” oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej z Gniezna, od kilku lat promuje artystyczną aktywność osób niepełnosprawnych.

Festiwal wspierał finansowo między innymi Powiat Gnieźnieński i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.