„Lalka” w szkolnych murach

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w ubiegły piątek 4 września br., w auli Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego uczniowie, samorządowcy, nauczyciele i reprezentanci służb z terenu powiatu gnieźnieńskiego czytali specjalnie przygotowany na tę okazję fragment „Lalki” Bolesława Prusa.

Wśród osób, które tego dnia włączyły się do akcji popularyzującej czytelnictwo w Polsce byli między innymi: Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, Robert Gaweł, członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Reszko, dyrektor eSTeDe i Marcin Makohoński, dyrektor wydziału KSTP gnieźnieńskiego starostwa. Wiekopomne dzieło czytali również uczniowie wszystkich szkół mieszczących się w budynku przy ul. Sobieskiego 20, ZSP 4 i ZSP 1, ich dyrekcja i nauczyciele oraz mieszkańcy naszego powiatu.
Każdy, kto skorzystał z zaproszenia i wziął z sobą tego dnia egzemplarz "Lalki", mógł otrzymać pamiątkową pieczątkę, przesłaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Była to 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W ubiegłym roku w blisko 2 tys. miejscowości czytano „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.