Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Kulinarne zagłębie na mapie powiatu

Gotować można na wiele sposobów i w różnych miejscach. Udowodniły to mieszkanki gminy Witkowo, które od blisko czterech miesięcy przygotowywały najwymyślniejsze potrawy w różnych miejscach gminy.

Podsumowanie projektu pod nazwą „Gotujemy Razem Smacznie i Kolorowo” odbyło się w minionym tygodniu w Mielżynie.

Kulinarny projekt realizowany był przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Razem”, współfinansowany natomiast był w ramach Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Koordynatorką witkowskiego programu była Gabriela Szeszycka, sołtys wsi Mielżyn. - W projekcie od czerwca do października uczestniczyło ponad 70 osób z sołectw Mielżyn, Gorzykowo i Małachowo Złych Miejsc – mówi Gabriela Szeszycka. – Nasza kulinarna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że miała walor integracyjny, ale przede wszystkim warsztatowy. Okazuje się bowiem, że nawet nasze doświadczone gospodynie, zgłębiały tajniki potraw, których nie powstydziłyby się najlepsze restauracje, a które teraz wzbogacą domowe menu – mówi G. Szeszycka.

Podczas gali kończącej projekt każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy dyplom i okolicznościowy upominek. Nagrody zostały ufundowane i wręczone przez Beatę Tarczyńską, starostę gnieźnieńskiego oraz witkowskich samorządowców.

- Cieszę się, że na terenie gminy Witkowo można śmiało realizować tak cenne i jednocześnie ciekawe inicjatywy – mówi Andrzej Kwapich, radny powiatowy oraz członek zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego „Razem”. - Dzięki pani sołtys Gabrieli Szeszyckiej oraz sprawnej koordynacji projektu przez koła gospodyń wiejskich z Mielżyna i Gorzykowa oraz Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Małachowa Złych Miejsc, kilkadziesiąt osób miało okazję wymienić swoje doświadczenia, spędzić radośnie czas i realizować swoją wspólną pasję, którą jak się okazuje może być gotowanie. Dzisiaj możemy z uśmiechem powiedzieć, że na mapie społecznej aktywności powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się trzy mocne punkty: Mielżyn, Małachowo Złych Miejsc i Gorzykowo – tworzące razem prawdziwe kulinarne zagłębie.

Program merytorycznie wspierali radni gminy Witkowo Monika Andrzejaszek oraz Łukasz Grabowski. – Dzisiejszy sukces pokazuje, że warto wspierać lokalne organizacje lub nieformalne grupy, gdyż oddolna inicjatywa społeczna przynosi bardzo ciekawe rezultaty – wskazuje radny Ł. Grabowski. - Korzystając z okazji serdecznie gratuluję wszystkim uczestniczkom projektu. Jestem również przekonany, że kulinarne warsztaty na stałe zagoszczą w kalendarzu gminnych wydarzeń.

Gościem honorowym spotkania był Zbigniew Dolata, poseł na sejm RP. Uczestniczyli w nim również między innymi: Piotr Jóźwik, przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie, Krzysztof Szkudlarek, burmistrz gminy i miasta Witkowo oraz Zygmunt Nowaczyk, prezes Stowarzyszenia Światowid.

Zdjęcia użyczone dzięki uprzejmości pana fotografa Marcina Janasa.
2015-10-19
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21398574

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno