Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Zarząd Powiatu na wspólnej konferencji z Ministrem Kultury

Ogólnopolska dystrybucja 40 tys. szt. plakatów edukacyjnych ukazujących chrzest Mieszka I, zestaw scenariuszy lekcji z kartami pracy, konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski oraz seria wydarzeń kulturalnych w ramach VII Festiwalu Wyobraźni.

To najważniejsze wydarzenia wpisujące się w przyszłoroczne obchody jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ich bogaty program zapowiedzieli na Zamku Królewskim w Warszawie starosta Beata Tarczyńska i wicestarosta Jerzy Berlik.

Podczas konferencji prasowej z udziałem między innymi Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, władz kościelnych oraz samorządowych, która odbyła się 27 listopada br. przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego zaprezentowali najważniejsze wydarzenia wpisujące się w obchody roku jubileuszowego w naszym regionie. Dzięki środkom przyznanym przez Narodowe Centrum Kultury Powiat Gnieźnieński zrealizuje w roku 2016 dwa duże projekty - jeden o charakterze edukacyjnym, drugi o charakterze kulturalnym. - Nasze działania skierowane są do dzieci i młodzieży z całej Polski i będą polegać na szeroko pojętej edukacji oraz popularyzacji wiedzy na temat wprowadzenia chrześcijaństwa na ziemiach będących kolebką państwa polskiego – powiedział Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. - Wydruk bogato ilustrowanego plakatu i jego wysyłka do 40 tys. placówek edukacyjnych ma wpłynąć na lepsze wyobrażenie tego doniosłego wydarzenia. Opracowanie i udostępnienie materiałów dydaktycznych na stronach internetowych www.kulturapiastowdladzieci.pl oraz www.chrzest966.pl ma z kolei na celu zachęcenie i wsparcie nauczycieli do przeprowadzenia w atrakcyjny dla uczniów sposób, lekcji na temat roli i znaczenia Chrztu Polski – wskazywał wicestarosta gnieźnieński.

Ponadto, w przyszłym roku zorganizowany zostanie ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży pn. „Tu powstała Polska” oraz opracowana będzie gra turystyczna pn. „Gniezno - Ostrów Lednicki. Chrzcielnica Polski”. W dniach 20-22 maja 2016 roku odbędzie się również VII Festiwal Wyobraźni pod hasłem „Feta na cześć Mieszka”. Będzie on adresowany nie tylko do mieszkańców, ale przede wszystkim do turystów odwiedzających w tych dniach powiat gnieźnieński. Złożą się na niego warsztaty artystyczne, wystawy, murale i wiele innych, nowatorskich form.

- W kontekście jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, warto odnotować również fakt, iż od 2011 roku przebudowie ulega jeden z najbardziej znanych i najstarszych szlaków kulturowych w Polsce, Szlak Piastowski – tłumaczyła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Jego nowy przebieg, z dwoma trasami przecinającymi się w Gnieźnie, prezentuje najznamienitsze zabytki będące spuścizną polskiego narodu od zarania dziejów państwa polskiego. Przygotowywana obecnie nowa oferta szlaku, czeka na wszystkie osoby chcące poznać i odwiedzić w przyszłym roku prastare polskie ziemie, na zrębach których w X w. powstało Państwo Gnieźnieńskie.


2015-11-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20750814

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno