Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wokół VI Zjazdu Gnieźnieńskiego

Wraz ze VI Zjazdem Gnieźnieńskim zakończył się kilkunastodniowy projekt "Gniezno - Miastem dialogu. 9-24 września 2005 roku." Kongres poprzedziły imprezy o charakterze kulturalnym, gospodarczym, naukowym i sportowym. Ostatnia z cyklu imprez zakończyła się w dniu 24 września. Otwarcie się formuły Zjazdu na społeczność lokalną i osoby przyjezdne zainteresowane tym przedsięwzięciem to novum w dotychczasowej historii Zjazdów.Jak podkreśla Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski: "Otrzymałem zaproszenie od J.E. Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, aby poszerzyć formułę Zjazdu dla mieszkańców Gniezna i powiatu. Rozpoczęliśmy zatem prace nad stworzeniem cyklu imprez przed i po Zjeździe. Myślę, że zakładane cele zostały osiągnięte."

Otwarty charakter spotkań miały imprezy plenerowe, które odbywały się w dniach 9-11 września. Cykl imprez rozpoczęły Międzynarodowe Spotkania Zespołów Folklorystycznych - Kultury Narodów (szczegóły we wcześniejszym newsie na www.powiat-gniezno.pl). Z kolei w sobotę, 10 września gnieźnieński Rynek przeniósł się w czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego - życiu Słowian można było przyglądać się na Jarmarku Średniowiecznym (szczegóły we wcześniejszym newsie na www.powiat-gniezno.pl). Jednocześnie na Placu Wojciecha przy Katedrze w dniach 10-11 września odbywały się II Powiatowe Targi Przedsiębiorczości "Teraz Gniezno" (szczegóły na www.garg.pl ). Ponadto w niedzielę, 11 września Gniezno zamieniło się w plener artystyczno - teatralny. Na głównych ulicach miasta i na gnieźnieńskim Rynku odbywała się impreza przygotowana przez Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury pod nazwą "Art Dialog - Kontynuacja. Gnieźnieński Festiwal Młodzieżowych Teatrów Ulicznych (szczegóły na www.gniezno.home.pl).

Bardzo ciekawe imprezy o charakterze naukowym przygotowało Kolegium Europejskie UAM w Gnieźnie. Były to: "IV Colloquium Europaeum - Zderzenie czy Dialog Kultur Narodowych w Europie", "I Akademickie Międzynarodowe Forum Młodzieży" oraz "I Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małych Form Graficznych - Europa w znakach" (szczegóły o wszystkich przedsięwzięciach na: www.ceg.amu.edu.pl ).

W ramach projektu "Gniezno - Miastem Dialogu" odbyły się również: seminarium historyczne przygotowane przez Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie pt.: " Gniezno - miejscem dialogu w średniowiecznej chrześcijańskiej Europie" oraz warsztaty historyczne "Źródła naszej tożsamości narodowej" i XI Gnieźnieńskie Dni Rodziny zorganizowane przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna została również otwarta wystawa "Zjazd Gnieźnieński 2000 - pięć lat później". Wszystkie imprezy, które odbywały się w ramach projektu "Gniezno - Miastem Dialogu" można uznać za udane organizacyjnie. Całe przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i przybyłych gości oraz stworzyło odpowiednią oprawę dla VI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jest szansa, że kilka z nich zostanie zorganizowanych po raz kolejny w roku przyszłym.

Sukces projektu "Gniezno - Miastem Dialogu" to niewątpliwie sukces wszystkich organizatorów poszczególnych imprez. Koordynatorem całego projektu było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Forum Św. Wojciecha.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska2005-09-26
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21361056

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno