Feta na cześć Mieszka! czyli VII Festiwal Wyobraźni

Już od 20 do 22 maja br. w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbędzie się VII Festiwal Wyobraźni. Tegoroczna edycja dedykowana jest jubileuszowi 1050. rocznicy chrztu Polski.

Festiwal Wyobraźni to trzydniowe święto nowatorskich form, w trakcie którego będzie można wziąć udział w warsztatach jubilerskich, tworzenia murali, komiksu historycznego dla dzieci i młodzieży, filcowania oraz lepienia z gliny i stemplowania tkanin, a także w warsztatach muzycznych. Pierwszy dzień festiwalu zakończy wernisaż prac Jarosława Grygucia poświęcony zagadnieniom religii, obrzędowi chrztu we wczesnym średniowieczu oraz zmianom społecznym i kulturalnym, które wiązały się z chrystianizacją Polski.

W ostatnim dniu festiwalu, w niedzielę 22 maja o godz. 20.00 na scenie eSTeDe wystąpi Joszko Broda i zaproszone gwiazdy sceny muzycznej. W projekcie "Debora" artyści połączą jazzowe brzmienie z wykorzystaniem archaicznych i tradycyjnych instrumentów. Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.

Szczegółowy program: http://scenatodziwna.home.pl/2013/2016/04/27/vii-festiwal-wyobrazni/