Uroczysta przysięga już 11 czerwca na gnieźnieńskim Rynku

11 czerwca br. punktualnie o godzinie 12.00 na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy służby przygotowawczej

do Narodowych Sił Rezerwowych 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Dzień wcześniej odprawiona zostanie msza św. koncelebrowana przez Prymasa Polski i Biskupa Polowego WP w gnieźnieńskiej Archikatedrze.

Zaproszenie do uczestnictwa w uroczystościach wystosowali Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz płk mgr inż. pil. Mieczysław Gaudyn, dowódca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, podczas wspólnej konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Uroczysta przysięga na gnieźnieńskim Rynku to swoisty powrót do wojskowych tradycji Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Jak podkreślali organizatorzy spotkania w kontekście przypadającej w tym roku 1050. rocznicy chrztu Polski – nie ma lepszego miejsca na uczczenie tego wyjątkowego dnia niż pierwsza stolica naszego kraju.