Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Aby wakacje były bezpieczne

Bezpłatna kontrola stanu technicznego pojazdów i szkolenia z podstaw udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre elementy szerokiej akcji „Bezpieczny powiat”, którą już po raz piąty przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z powiatowymi służbami.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w czwartek 2 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, starosta Beata Tarczyńska podziękowała wszystkim podmiotom, które współorganizują tegoroczną edycję akcji za otwartość i profesjonalne przygotowanie jej poszczególnych elementów.

- Zbliżające się wakacje i okres urlopowy są dobrą okazją do przypomnienia szczególnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku – mówiła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Celem akcji „Bezpieczny powiat” jest przede wszystkim zapobieganie. Czynimy to głównie przez uświadamianie konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzięki współpracy z powiatowymi służbami chcemy w tym roku zachęcić mieszkańców do udziału w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy, który pomoże nam dowiedzieć się jak właściwie zachować się w razie nieszczęśliwego wypadku czy nagłego urazu. Dodatkowo zorganizowane zostaną szkolenia dotyczące zasad użycia elektronicznych defibrylatorów, które zostały niedawno przekazane przez Powiat każdej z gmin – dodaje starosta B. Tarczyńska.

Akcję „Bezpieczny powiat” zainauguruje bezpłatna weryfikacja stanu technicznego samochodów. W terminie 13-17 czerwca br. każdy kierowca będzie mógł sprawdzić stan swojego pojazdu. Ocenie poddane zostaną między innymi: układ wydechowy, hamulcowy, oświetlenie i ogumienie. Co istotne, w akcję włączyły się wszystkie stacje kontroli pojazdów działające na terenie naszego powiatu.

W trakcie spotkania z dziennikarzami poinformowano także o warsztatach z zakresu pierwszej pomocy, w których udział wezmą mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Szkolenie, które odbędzie się 29 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego przeprowadzą funkcjonariusze KP PSP w Gnieźnie oraz ratownicy medyczni. Więcej informacji o przyjmowanych zgłoszeniach i zasadach uczestnictwa pojawi się już niebawem.

Partnerami akcji „Bezpieczne wakacje”, prowadzonej w ramach programu „Bezpieczny powiat” są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie oraz Inspekcja Transportu Drogowego.


2016-06-04
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21407591

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno