Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Jubileusz 15- lecia Orłów Przedsiębiorczości

Laureaci ośmiu dotychczasowych edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” w dniu 9 czerwca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego świętowali jubileusz 15 – lecia konkursu. Na uroczystość jubileuszową zaproszenie wystosowali organizatorzy konkursu

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz gnieźnieński Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości. Partnerem jubileuszu był Bank Zachodni WBK.

Przedstawicieli firm nagrodzonych w konkursie oraz zaproszonych gości powitali Starosta Beata Tarczyńska, Cechmistrz Stefan Pokładecki oraz Dyrektor Banku Zachodniego WBK Sławomir Stróżyk. 15 - letnia historia konkursu została zaprezentowana przybyłym gościom na kilkuminutowym filmie. Spotkanie było m.in. okazją do złożenia podziękowań laureatom konkursu za dotychczasowy wkład w rozwój gospodarczy Powiatu Gnieźnieńskiego. Zanim to jednak nastąpiło, obecni na uroczystości wysłuchali interesującego wystąpienia Roberta Kroola, jednego z najlepszych doradców biznesowych w Polsce, który wskazał na kilka kluczowych elementów skutecznego prowadzenia biznesu i tym samym wprowadził w tematykę firm rodzinnych, której poświęcony był w kolejnym punkcie panel dyskusyjny z udziałem laureatów. O wspólnych wartościach, a także o problemach z sukcesją i o wzajemnych relacjach dyskutowali przedstawiciele pierwszego i drugiego pokolenia firm rodzinnych. Pierwszych reprezentowali: Urszula Szeszycka (PHUP Gniezno sp. z o. o. Hurtownia sp. k.), Waldemar Żurowski (Altom sp. z o. o. sp. k.) oraz Leszek Michalak (Rzeźnictwo i wędliniarstwo L. Michalak). Drugie pokolenie było reprezentowane przez: Małgorzatę Mikołajczak (Stolarstwo Mikołajczak A. Mikołajczak) oraz Roberta Chmielewskiego (Complet Chmielewscy sp. j.).

Pierwsza część spotkania zakończyła się mini koncertem w wykonaniu duetu w składzie Jadwiga Tomczyńska (harfa) oraz Maksymilian Ambroziak (gitara basowa). W dalszej części spotkania na laureatów czekał poczęstunek, który stworzył okazję do podjęcia rozmów na tematy biznesowe oraz bliższe poznanie się.

Przypomnijmy, pomysłodawcami i organizatorami konkursu, przeprowadzonego po raz pierwszy w 2001 roku, pod nazwą „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego”, było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gniezna. W pierwszych dwóch edycjach kapituła konkursu, tworzona przez przedstawicieli organizatorów oraz lokalnych mediów, postanowiła wyróżnić łącznie 35 firm sklasyfikowanych w 6 kategoriach konkursowych.

Od III edycji, konkurs nosi nazwę „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” i odbywa się co dwa lata. Jego organizatorem, obok Starostwa Powiatowego, jest Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Na przestrzeni lat zmianie uległy zarówno kategorie konkursowe, jak i skład kapituły. Obecnie tworzą ją przedstawiciele lokalnych urzędów i instytucji, organizacji okołobiznesowych i banków oraz przedsiębiorcy – „Złote Orły Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Zmieniało się również miejsce i oprawa gali finałowej konkursu: od sali restauracyjnej i koncertu utworów operowych poprzez gnieźnieński teatr i przedstawienie teatralne po aulę I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie i bal laureatów.

Przez 15 lat istnienia konkursu wyróżnionych zostało 119 firm. 89 z nich wzięło udział w konkursie jeden raz. Z pozostałych 30 przedsiębiorstw: 18 uczestniczyło w przedsięwzięciu dwukrotnie, 7 – trzykrotnie, a 5 firm poddało się ocenie aż cztery razy.

Najliczniejszą edycją była czwarta odsłona konkursu, za lata 2005-2007, kiedy to wyróżniono 28 firm. Najmniej podmiotów, po 17, zostało nagrodzonych w drugiej i trzeciej edycji wydarzenia.

Przedsiębiorstwa uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone łącznie 178 razy. Najwięcej statuetek, aż 22, przyznano w siódmej edycji konkursu – otrzymało je wówczas 100% firm. W dotychczasowej historii, statuetki „Orła Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” otrzymały także wszystkie podmioty nominowane w kategoriach lider ekologii i innowator. Dziesięć razy przyznano prestiżowy tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”.

W poszczególnych edycjach konkursu laureatami zawsze zostawały firmy, które: inwestowały we własny rozwój, tworzyły nowe miejsca pracy, sumiennie regulowały wszelkie należności, nie naruszały obowiązujących norm i przepisów, stosowały zasady etyki i uczciwej konkurencji, a także spełniały wymagające kryteria regulaminu. Od momentu inauguracji konkursu, kilkanaście nagrodzonych przedsiębiorstw zniknęło jednak z mapy powiatu. Inne zmieniły zakres swojej działalności lub siedzibę, a w niektórych firmach rodzinnych, nastąpiła pokoleniowa „zmiana warty”. Pomimo zmieniających się uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i społecznych oraz zapisów regulaminu, konkursowi niezmiennie od 15 lat, przyświecają te same cele: promocja firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki.

Więcej informacji o idei konkursu, o dotychczasowych jego ośmiu edycjach oraz o wszystkich laureatach można przeczytać na stronie www.orzelprzedsiebiorczosci.pl.Fot. Jerzy Andrzejewski, archiwum Starostwa Powiatowego w Gnieźnie2016-06-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 18-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21062982

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno