Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Sukces pierwszej edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim

Weekend na Szlaku Piastowskim już za nami. W dniach 30 września – 2 października na terenie Wielkopolski i Kujaw odbyła się pierwsza edycja święta Szlaku Piastowskiego.

Do akcji włączyły się w sumie 33 obiekty z 27 miejscowości Szlaku Piastowskiego, w których zorganizowano łącznie prawie 100 realizacji. Wśród najważniejszych były spacery z wojem, czyli przechadzki z przewodnikiem, warsztaty, inscenizacje i gry miejskie. Wśród atrakcji turystyki aktywnej można było wziąć udział w rajdach rowerowych lub w spływie kajakowym.

Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że w jej drugim dniu nie wytrzymał serwer na którym umieszczona jest strona www.szlakpiastowski.pl. Z tego powodu, strona szlaku przez kilka godzin była nieaktywna, na szczęście awarię udało się dość szybko naprawić. Do sobotniego poranka, harmonogram wydarzenia został pobrany niemal 20 000 razy!

Organizatorzy szacują liczbę uczestników weekendu na około 10 000 osób. Cieszy duża frekwencja podczas marszów z wojem w Gnieźnie, na rajdach rowerowych oraz w grach miejskich. W Poznaniu, w grze miejskiej wzięło udział prawie 100 osób, a liczba ta zapewne byłaby większa gdyby nie wspomniana awaria serwera. Dużą popularnością cieszyły się pikniki piastowskie w Pobiedziskach, Grzybowie, Gieczu i Wągrowcu. W miejscach tych spotkać można było wiele osób, które rozumiejąc ideę weekendu, podróżowały z punktu do punktu. Największe wrażenie na najmłodszych robiły strzały z gigantycznego trebusza w Grodzie Pobiedziska - widowiskowe wystrzelenie pocisku o wadze do 10 kg na odległość ok. 200 metrów robi potężne wrażenie. Wyjątkową aurę udało się stworzyć rekonstruktorom święta plonów w Gieczu. Piastowskie obrządki uświetniły śpiewy grupy Koło Jana. Można było z pewnością zapomnieć o otaczającym nas XXI wieku. Zupełnie jak w Grzybowie, kiedy podczas awantury karczemnej kawałki rozbitych na hełmach awanturników naczyń spadały u stóp oglądających inscenizację. Weekend zakończyło nocne zwiedzanie kościoła w Tarnowie Pałuckim. Mimo niedzieli i późnej pory, zebrała się grupa chętnych, aby podziwiać najprawdopodobniej najstarszy kościół drewniany w Polsce. Wyjątkowo podświetlony, wzbogacony opowieściami Marcina Moeglicha z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, zapadł z pewnością wielu osobom w pamięć.

To tylko kilka z zaoferowanych atrakcji. Pozytywne przyjęcie wydarzenia wśród mieszkańców regionu i turystów z pewnością zaowocuje kolejnymi edycjami.

Przypomnijmy, że patronat nad wydarzeniem sprawowali Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna. Projekt został dofinansowany z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego.

Już dziś zapraszamy wszystkich pasjonatów historii początków państwa polskiego na II edycję Weekendu na Szlaku Piastowskim w 2017 roku.Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”


Wideo i foto relacje na stronie:


http://www.szlakpiastowski.pl/aktualnosci/46-weekend-na-szlaku-piastowskim2016-10-05
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21453054

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno