Strona główna Mapa serwisu Kontakt
                  W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dla ochrony pszczół

Szkolenia, konferencje czy zakup węzy pszczelej to tylko kilka z szerokich działań ukierunkowanych na pomoc pszczelarzom z terenu powiatu gnieźnieńskiego. 13 października br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie podsumowano tegoroczną współpracę powiatowego samorządu z pszczelarzami.

Inicjatorem spotkania był Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, który wraz z Piotrem Borowiakiem, prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu oraz Krzysztofem Jarusem, przewodniczącym Powiatowego Zarządu Kół Pszczelarzy w Gnieźnie omówił projekty zrealizowane w mijającym roku na rzecz wsparcia sektora pszczelarskiego i ochrony pszczół.

Spotkanie jest okazją do podsumowania przeprowadzonych przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego akcji wspierających lokalne pszczelarstwo, w tym także sprzedaży bezpośredniej – mówił Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. – W 2016 roku zorganizowaliśmy między innymi dedykowane pszczelarzom szkolenia dotyczące ochrony pasiek przed chorobami pszczół. W ramach współpracy dofinansowano także zakup ponad 200 kg węzy pszczelej dla blisko 6 tys. uli. Dodatkowo, w obszarze działań profilaktycznych i informacyjnych rozpropagowaliśmy na terenie całego powiatu kilkaset plakatów oraz ulotek skierowanych do rolników, sadowników i ogrodników, które miały zwrócić uwagę na szczególną ostrożność wykonywania zabiegów chemicznych w uprawach. Dziś już wiemy, że akcja ta zaowocowała zmniejszeniem się ilości wytruć pszczół w powiecie – dodał wicestarosta J. Berlik.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zorganizowało również konferencję, w której udział wzięli przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu oraz Zarządu Kół Pszczelarzy w Gnieźnie. Powiatowi pszczelarze wyjechali ponadto na XXII Forum Pszczelarskie do Sielinka, które w tym roku przebiegło pod hasłem: „Żywienie pszczół, jako podstawowy czynnik zdrowotności rodzin pszczelich”.


2016-10-19
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 20-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20702139

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno