„Podaj dalej… drugie życie odpadów”

Pod takim właśnie hasłem w miniony czwartek, 20 października br., Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, wspólnie z Nadleśnictwem Gniezno, zorganizowało akcję sprzątania świata, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez edukacyjnych.

Podczas tegorocznej akcji posprzątano Las Miejski. Pomimo niesprzyjającej aury, zebrano ponad 2 tony odpadów. W sprzątaniu świata uczestniczyła młodzież z 7 placówek oświatowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego w sumie około 240 osób. Wśród nich młodzież z Witkowa, która zadbała o czystość terenu przy ośrodku wypoczynkowym w Skorzęcinie. Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się na terenie Wiaty Edukacyjnej „Gajówka”, gdzie Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński i Michał Michalak, nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno podziękowali młodzieży i ich opiekunom za zaangażowanie i dbałość o otaczającą nas przyrodę. Warto zaznaczyć, ze dzięki wszystkim uczestnikom akcji od 2010 roku udało się zebrać blisko 20 ton odpadów.

Akcję zorganizowano w ramach przedsięwzięcia „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii”, dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.