Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne

26 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne. Posiadająca już kilkuletnią tradycję inicjatywa skierowana była do uczniów gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Współorganizatorem forum był Powiat Gnieźnieński.

Tegoroczne Młodzieżowe Forum Ekologiczne zorganizowane zostało pod hasłem „Tajemnice Ogrodów”. Tematyczne wykłady dotyczyły zatem między innymi toposu ogrodu w sztuce, czy roli ogrodów w przestrzeni miejskiej. Formułę tegorocznego spotkania wzbogacił ponadto konkurs fotograficzny zatytułowany „W tajemniczym ogrodzie”. Jego laureatami zostali: Pola Przybysławska - Gimnazjum Nr 3 w Gnieźnie, Zuzanna Chałek – Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, Julia Antoniak – Gimnazjum w Łubowie, Natalia Grochowalska – Gimnazjum w Kłecku, Weronika Grzechowiak – Gimnazjum w Kłecku, Olga Rojewska i Natalia Sobczak – Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie (w kategorii gimnazja) oraz Zuzanna Chudy – ZSP nr 2 w Gnieźnie, Adrianna Rakowska - I LO w Gnieźnie, Anita Pieczyńska – I LO w Gnieźnie oraz Anna Cyranowicz – III LO w Gnieźnie, Adrianna Rakowska i Jagoda Urbaniak – I LO w Gnieźnie (kategoria szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe).

Forum organizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.