Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Złoty Węgiel powiatu gnieźnieńskiego

W najbliższy piątek, dnia 25 listopada br. w budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się konferencja pod nazwą „Biomasa – Złoty Węgiel Powiatu Gnieźnieńskiego”.

Głównym celem spotkania będzie prezentacja oraz pokaz zastępowania drogich paliw tradycyjnych, paliwem ekologicznym - agrobiomasą, czyli brykietami ze słomy. Spotkania odbędą się o godz. 9.30 oraz 12.00. Organizatorami konferencji są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Firma ASKET z Gniewkowa w gminie Kiszkowo. – Zaproszenie na pokaz zastosowania biomasy do celów grzewczych, kierowane jest do wszystkich, którzy w swoich piecach, bądź kominkach, palą tradycyjnym opałem – mówi Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. - Każdy kto w piątek przybędzie do Starostwa Powiatowego przy ulicy Jana Pawła II, będzie mógł przyjrzeć się powstawaniu brykietów ze słomy. Przed budynkiem urzędu w godzinach od 9.30 do 15.30 ustawiony będzie bowiem samochód z mobilną linią BIOMASSER do produkowania brykietów. Można będzie również zakupić brykiety i sprawdzić czy rzeczywiście są one ekologicznym, energetycznym i ekonomicznym paliwem – zachęca dyrektor Musiałowicz.

Podczas konferencji i warsztatów odbędą się również prezentacje multimedialne opisujące program „Złoty Węgiel dla Powiatu Gniezno” (firma ASKET) oraz informujące o możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł energii w ramach „Wsparcia finansowego i merytorycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dla rozwoju OZE i efektywności energetycznej”( WFOŚiGW w Poznaniu). Spotkania odbywać się będą w sali sesyjnej, na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie w dwóch porach – w godzinach od 9.30 do 12.00 kierowane są do mieszkańców, rolników, samorządowców, przedstawicieli instytucji związanych z ochroną i inżynierią środowiska oraz rolnictwa, a także osób zainteresowanych współpracą przy produkcji i dystrybucji brykietów ze słomy. Natomiast w godzinach od 12.00 do 14.30 dla studentów oraz uczniów szkół o kierunkach kształcenia związanych z ochroną i inżynierią środowiska zainteresowanych możliwościami wdrażania nowych technologii i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Na zakończenie dla młodzieży uczestniczącej w konferencji zorganizowany zostanie konkurs w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu energii odnawialnej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza i przeciwdziałanie niskiej emisji na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez organizacje konferencji i warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii” i dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i budżetu Powiatu.

2016-11-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21423032

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno