Szkolili się rolnicy

We wtorek, 29 listopada br. w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” odbyło się szkolenie dotyczące najnowszych zmian przepisów prawa z zakresu podatków w gospodarstwie rolnym. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Centrum Finansowo Doradczym-FINexpert Sp. z o. o.

- Dzisiejsze szkolenie to kolejne z cyklu spotkań informacyjnych dla rolników z terenu naszego powiatu – mówił Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. – Będziemy rozmawiać o sprzedaży produktów pochodzących z gospodarstwa czy opodatkowaniu gruntów rolnych. Ważnymi tematami będą również prawidłowa gospodarka finansowa oraz prowadzenie ewidencji w gospodarstwie. Sądzę jednak, że największym zainteresowaniem będą cieszyły się informacje związane ze zmianami, które obowiązywać zaczną w gospodarstwach rolnych już od stycznia 2017 roku - informował wicestarosta J. Berlik.

Szkolenie poprowadził Michał Kałuża, specjalista ds. rachunkowości oraz VAT-u w rolnictwie, konsultant Centrów i Ośrodków Doradztwa Rolniczego na terenie całego kraju. Kolejne spotkania już wkrótce.