Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach zakończone!

W dniach 27-30 grudnia 2016 roku odbył się w Kolegium Europejskim w Gnieźnie Ogólnopolski Turniej Szachowy „Tu Powstała Polska”, który stanowił jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego.

W zawodach uczestniczyło 80 szachistów z takich ośrodków jak Gdańsk, Gorzyce Wielkie, Gdynia, Milicz, Toruń, Wrocław, Skoki, Lipusz, Częstochowa, Kańczuga, Poznań, Jemielno, Pleszew, Kościelec, Grójec, Środa Wlkp., Świekatowo, Zbąszyń, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Żnin, Zakrzewo i oczywiście Gniezno. Najmłodszy gracz miał 7, a najstarszy 84 lata. Imprezę zainaugurowano patriotycznym akcentem. Podczas uroczystości rozpoczęcia turnieju, które przypadło w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uczestnicy uczcili minutą ciszy poległych bohaterów. Rozgrywki przeprowadzono w trzech grupach turniejowych. Czterodniowe zawody w grupie zawodników z najwyższym rankingiem (OPEN A), zgromadziły na starcie 39 uczestników. Po rozegraniu dziewięciu czterogodzinnych rund pewne zwycięstwo odniósł 14-letni Iwo Godzwon z UKS Korona Gdańsk, który zgromadził 8 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka LKS Chrobry Gniezno Oktawia Wilk, a na trzecim Szymon Pawletko z UKS MDK Gdynia – oboje po 6,5 punktów. Miejsca czwarte i piąte zajęli odpowiednio Lech Karczyński z UKS WDA Lipusz i Dawid Romańskii z LKS Chrobry Gniezno, którzy zgromadzili po 6 punktów. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z rankingiem FIDE 1801-2000 otrzymał Szymon Pawletko. Wśród uczestników z rankingiem 1601-1800 pierwsze miejsce zajęła Oktawia Wilk, zaś w grupie szachistów do rankingu 1600 triumfował Kacper GolińskiL z KSz Orły Pleszew. Najlepszym szachistą wśród weteranów (ur.1956 i starszy) okazał się Zdzisław Grabczyński z Częstochowy, najlepszym juniorem do lat 18 Iwo Godzwon, a najlepszą kobietą wyżej wspomniana Oktawia Wilk. Normy na kategorie szachowe wypełnili: na kandydata na mistrza Oktawia Wilk i Iwo Godzwon, na pierwszą Dawid Romański i Szymon Pawletko.
Trzydniowe rozgrywki w grupie turniejowej OPEN B, które na starcie zgromadziły 20 zawodników, przeprowadzono na dystansie siedmiu trzygodzinnych rund. Zwycięzcą okazał się Jarosław Orczykowski z LKS Chrobry Gniezno – 5 pkt., który wyprzedził Kajetana Żygadło z UKS Fala Świekatowo – 5 pkt. i Mikołaja Stacheckiego z MKS Wicher Zbąszyń – 4,5 pkt. W pierwszej, nagrodzonej szóstce znaleźli się także Bogumiła Walkowiak z AZS Poznań, Łukasz Kruszyński z SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza i Jan Kabziński z LKS Chrobry Gniezno – wszyscy po 4,5 pkt. Normy na kategorie szachowe wypełnili zawodnicy Chrobrego: na drugą Jarosław Orczykowski i na trzecią Jan Kabziński. Turnieje A i B sprawnie sędziował Szymon Banach.
Natomiast w piątek, 30 grudnia odbył się turniej przeznaczony dla zawodników do lat 15 (OPEN C), w którym udział wzięło 21 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 6 godzinnych rund pierwsze miejsce zajął Alan Jagodziński z SP Palmierowo, który zdobył 5 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Wiktor Tański, zaś na trzecim Matylda Brelińska – oboje ŻTMS Baszta Żnin, gromadząc po 4,5 punktów. Normy na kategorie szachowe wypełnili: na czwartą Adam Wiśniewski, na piątą Karol Stanisławski, Krzysztof Orczykowski, Jędrzej Szalbierz i Helena Śliwińska. Turniej C sprawnie sędziował Emil Wiśniewski.
Na uroczystości zakończenia turniejów obecny był Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym Marcin Makohoński. Organizatorem turnieju był Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno, zaś instytucjami wspierającymi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie i Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Szczegółowe wyniki, relacje oraz galerie zdjęć znajdują się na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl

2017-01-04
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21373420

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno