Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Oferta turystyczna powiatu na najważniejszej imprezie targowej w Polsce

Tradycyjnie, Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu. Po raz drugi targi w stolicy Wielkopolski odbyły się w nowym, terminie, tj. od 17 do 19 lutego br.

Po ubiegłorocznym wzroście ruchu turystycznego w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, związanym niewątpliwie z jubileuszem 1050 – lecia Chrztu Polski, nadszedł czas na kolejny jubileusz. Rok 2017 to 600 – lecie Prymasostwa w Polsce. Powiat Gnieźnieński z myślą o nadchodzącym sezonie turystycznym, przygotowuje również w roku bieżącym ciekawą ofertę wydarzeń jubileuszowych. W tegorocznych targach Powiat uczestniczył w charakterze podwystawcy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Podobnie jak w roku ubiegłym, motywem przewodnim promującym stoisko regionalne Wielkopolski był Szlak Piastowski, nierozerwalnie związany z początkami państwa polskiego.

Prezentacji regionu towarzyszyły również i inne wydarzenia, takie jak: V edycja Festiwalu Podróżniczego "Śladami marzeń” czy spotkanie ze zdobywcą obu biegunów ziemi Markiem Kamińskim.

Powiat Gnieźnieński zaprezentował całą swoją ofertę turystyczną. Oprócz sztandarowych pozycji z serii „Tu powstała Polska”, odnoszących się do piastowskiej spuścizny regionu, prezentowane były wydawnictwa dotyczące turystyki aktywnej (rowerowej, wodnej i konnej), foldery opisujące perły architektury powiatu (drewnianej oraz pałace i dwory), szlak mitów i legend, szlak św. Jakuba oraz ciekawostki ziemi gnieźnieńskiej. Ponadto na stoisku Powiatu można było otrzymać mapy wszystkich pięciu szlaków rowerowych (stworzonych w latach poprzednich i do dziś nadzorowanych przez powiat), jak również różnorodne gadżety oraz książki z serii „Kultura Piastów dla dzieci”. Dużym powodzeniem cieszyła się również nowo wydana mapa atrakcji turystycznych, jak i wydane jeszcze w ubiegłym roku, związane z jubileuszem Chrztu Polski, dwie gry terenowe - jedna dotycząca Gniezna, druga Ostrowa Lednickiego. Ponadto, odwiedzający dopytywali się o świeżo wydany przewodnik pn. „13 pomysłów na Gniezno i okolice”, który na co dzień można nabyć m.in. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie.

Dla osób odwiedzających stoisko wielkopolski zostało w tym roku przygotowane nowe wydawnictwo - kalendarium Szlaku Piastowskiego w roku 2017, które zostało wydane przez Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolski”. Ulotka zawiera spis wszystkich cyklicznych imprez na szlaku, w tym m.in. informację na temat Koronacji Królewskiej w Gnieźnie, imprez odbywających się na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, czy też na temat II edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-7 maja.

Warto odnotować fakt, iż Powiat Gnieźnieński jako członek WOT miał możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków uczestnictwa we wspólnej prezentacji regionu. Na stoisku prezentowane były tylko i wyłącznie materiały własne podwystawców, zgodnie z przyjętym regulaminem udziału w imprezach targowych, opracowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Co jednak ważne, materiały promocyjne Powiatu opisują wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje leżące na terenie poszczególnych gmin, stąd oferta turystyczna Powiatu była w pełni kompleksowa. Materiały Powiatu, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie w sobotę i niedzielę, kiedy impreza miała charakter otwarty (piątek był tzw. dniem branżowym). Wystąpienie Powiatu można uznać za udane. Pozostaje mieć nadzieję, że i w roku 2017 będzie spore zainteresowanie turystów naszym regionem, miejscem gdzie powstała Polska.2017-02-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21398568

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno