Stypendia dla młodych sportowców

21 młodych sportowców z terenu powiatu gnieźnieńskiego otrzymało stypendia sportowe przyznane przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w czwartek, 23 marca br., w Centrum Kultury eSTeDe.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego przyznał stypendia dla wyróżniających się sportowców na okres od stycznia do grudnia 2017 roku. - Przyznawane z początkiem roku przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego stypendia sportowe są zarówno odpowiedzią na liczne osiągnięcia młodych zawodników, reprezentujących różnorodne dyscypliny, jak i formą wsparcia ich codziennych treningów – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Pragnę pogratulować wszystkim zawodnikom odbierającym dziś stypendia sukcesów, doskonałych wyników sportowych, a także co równie istotne, sumiennego wypełniania obowiązków szkolnych. Dziękuję również ich rodzicom, rodzinom, trenerom i działaczom klubowym za codzienną pomoc i opiekę, bez których wszystkie te wspaniałe rezultaty nie byłyby możliwe – dodała starosta B. Tarczyńska.

Gratulacje dla zawodników złożyli również Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński oraz Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

Stypendia sportowe na rok 2017

Lp. Nazwisko, imię Dyscyplina Klub
1. Alwin Agata piłka ręczna UKS Tuzinek Gniezno
2. Andrzejczak Mateusz hokej na trawie KS „Stella” Gniezno
3. Brząkała Maja piłka ręczna UKS Tuzinek Gniezno
4. Cieślicka Weronika lekko atletyka Międzyszkolny Klub Sportowy Gniezno
5. Jabłońska Natasza piłka ręczna UKS Tuzinek Gniezno
6. Klabińska Agata tenis stołowy KS „Stella” Gniezno
7. Kurowski Jacek hokej na trawie UKH Start 1954 Gniezno
8. Lewandowski Filip hokej na trawie UKH Start 1954 Gniezno
9. Łuszczyński Oskar hokej na trawie KS „Stella” Gniezno
10. Masłowska Olga triathlon Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe Diament
11. Meler Maksymilian hokej na trawie KS „Stella” Gniezno
12. Niedzielski Jędrzej rugby Gnieźnieński Klub Rugby – Tytan
13. Paluch Roksana piłka ręczna Miejski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
14. Piórek Joanna karate tradycyjne AKT Samuraj Gniezno
15. Piórek Klaudia karate tradycyjne AKT Samuraj Gniezno
16. Politowicz Aleksandra karate tradycyjne AKT Samuraj Gniezno
17. Pudelewicz Oliwia piłka ręczna Miejski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
18. Raczyński Antoni hokej na trawie UKH Start 1954 Gniezno
19. Rożak Jakub tenis stołowy KS „Stella” Gniezno
20. Stachowicz Wiktoria piłka ręczna Miejski Klub Sportowy Piłki Ręcznej
21. Zabiszak Piotr triathlon Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe Diament