XXII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

21 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się XXII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne „Zielona Energia czyli moc słońca, wiatru i wody”.

Prezentacje organizowane są tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Ziemi przez Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Nadleśnictwo Gniezno.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano happening ekologiczny dla przedszkolaków, konkursy plastyczne dla szkół podstawowych oraz turniej wiedzowy dla klas IV-VI. Ponadto, reprezentanci gnieźnieńskich gimnazjów rywalizowali w konkurencji na najlepszą ulotkę w temacie „Energia odnawialna jako alternatywa dla smogu”, a wśród szkół ponadgimnazjalnych wybrano najlepiej wykonaną prezentację multimedialną lub film pt. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w moim powiecie”.

XXII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Propagowanie edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w zakresie ochrony środowiska, przyrody i klimatu, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom i promocja OZE”. Poniżej publikujemy wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach.

Konkurs plastyczny klasy I-III

4 równorzędne nagrody
 Dominika Kubicka – SP nr 9,
Gniezno Maja Ostapiak – SP nr 9,
Gniezno Mikołaj Stróżyk – Językowa Szkoła Podstawowa Prymus
 Marceli Łączyński – SP nr 12, Gniezno

Konkurs plastyczny klasy IV - VI
I miejsce - Zespół Szkolno Przedszkolny w Kłecku - Zofia Żybura
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Karniszewie - Julia Zygmunt
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Niechanowie - Tomasz Majewski
Szkoła Podstawowa Milenium - Mikołaj Praczyk
Wyróżnienia
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gnieźnie - Alicja Kusz
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Gnieźnie - Maria Borowczyk
Szkoła Podstawowa w Niechanowie - Zuzanna Lewandowska

Turniej klasy IV-VI „Zielona Energia”
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5, Gniezno
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6, Gniezno
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8, Gniezno

Wykonanie ulotki - Gimnazjum
I miejsce – Maja Bogucka - Gimnazjum Kłecko
II miejsce – Julia Jakubowska - Gimnazjum Łubowo
III miejsce - Weronika Stachowiak - Gimnazjum Kłecko
Wyróżnienie - Aleksandra Wilgosz - Gimnazjum w Trzemesznie

Prezentacja multimedialna
I miejsce – Anna Cyranowicz i Karina Małyszka - III LO w Gnieźnie
II miejsce – Jakub Kierczyński i Krystian Jeruzal - ZSP nr 2 w Gnieźnie
III miejsce - Mikołaj Nowak i Damian Mazur - ZSP nr 2 w Gnieźnie