Zapraszamy na XII Maraton Lednicki

3 czerwca o godz. 12:30 z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wystartuje dwunasty już Maraton Lednicki, który jest częścią spotkań młodych Lednica 2000. Zapraszamy do zapisywania się na tą niezwykłą 44 kilometrową trasę,

za pośrednictwem strony internetowej maratonu www.maratonlednicki.pl Tegoroczną edycję maratonu oprócz powiatu poznańskiego wspiera powiat gnieźnieński, na terenie którego położone są pola lednickie. Zgodnie z ideą biegu wszyscy biegacze zaczynają i kończą bieg razem.

Trasa maratonu będzie wiodła z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ulicami Poznania dalej przez Kicin, Wierzenicę, Karłowice, Wronczyn, Łagiewniki, Skrzetuszewo, po których czekać będą pola lednickie. Jak każdego roku maratończycy przybiegną bezpośrednio pod ołtarz, tuż przed uroczystą Mszą Świętą, a następnie przebiegną przez bramę rybę. To wszystko w obecności kilkudziesięciu tysięcy osób, uczestników spotkań młodych Lednica 2000.

Dla maratończyków, oprócz pakietów startowych, przygotowane zostaną posiłki i napoje na trasie oraz tradycyjnie ciepły posiłek już na polach lednickich. Nie zabraknie również pamiątek lednickich.

Ze względów bezpieczeństwa w biegu udział może wziąć nie więcej niż 200 osób. Maraton Lednicki to wyjątkowy bieg, który pozostaje na długo w pamięci wszystkich uczestników.