Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu w 2017r.

Starosta Gnieźnieński informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu w 2017r.”

Program realizowany jest w dwóch Modułach na obszarze 7 gmin: Czerniejewo, Łubowo, Kłecko, Niechanowo, Mieleszyn, Trzemeszno, Gniezno/i miasto Gniezno.

Moduł I – w formie jednorazowego świadczenia na rehabilitację społeczną, po uprzednim przyznaniu zasiłku celowego przez właściwy ośrodek pomocy społecznej;
Moduł II – w formie jednorazowego świadczenia stanowiącego rekompensatę poniesionych strat, dotyczy: sprzętu rehabilitacyjnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych, barier technicznych i w komunikowaniu, uprzednio dofinansowanych ze środków PFRON.

Program w powiecie gnieźnieńskim będzie prowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Informacja telefoniczna pod nr tel. 61 424 66 82 oraz 61 424 07 54 Druki wniosków do pobrania w siedzibie PCPR Gniezno ul. Jana Pawła II 9/10 oraz na stronie internetowej PCPR.Więcej informacji: