II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon!

Już w najbliższy czwartek, 9 listopada o godzinie 10.00 w Centrum Kultury „eSTeDe” rozpocznie się II Powiatowy Turniej Wiedzy

Brainon dla szkół ponadgimnazjalnych, pod patronatem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego. W rozgrywkach udział wezmą czteroosobowe drużyny reprezentujące 8 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Uczestnicy losują, za pomocą specjalnie przygotowanego koła, jedną z konkursowych kategorii od matematyki i literatury, poprzez film, znane postacie i przedsiębiorczość do wiedzy o wszechświecie. Drużyny, odpowiadając na pytania oraz wykorzystując dodatkowe bonusy, zdobywają punkty. Wygrywa najlepsza z nich. W ramach turnieju przygotowano również prezentację Punktu Wspierania Biznesu.

Zwycięzcy turnieju Brainon, poza indywidualnymi upominkami, otrzymają nagrodę rzeczową dla szkoły, do wyboru: odtwarzacz DVD, mikrowieżę oraz aparat fotograficzny ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Przypomnijmy, 14 czerwca br. w Centrum Kultury eSTeDe odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon. Zwycięzcami zmagań zostali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.