Koncert niemieckiego zespołu rockowego „SchniPoSa” w Młodzieżowym Domu Kultury

W dniach 19 - 21 maja 2006 r. przebywać będą w Powiecie Gnieźnieńskim, po raz kolejny w tym roku, goście z partnerskiego Powiatu Teltow - Flaeming (Niemcy). Tym razem w składzie delegacji znajdą się liderzy, muzycy oraz przyjaciele związani z zespołem "SchniPoSa", który wystąpi w sobotę 20 maja br. o godz. 20.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gnieźnie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Występ muzyków z Niemiec planowany jest w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Zespołów Rockowych, którego organizatorem jest gnieźnieński MDK. W ramach festiwalu wystąpi ponadto 11 amatorskich zespołów z całej Polski oraz duńska grupa rockowa Puto Diablo.

"SchniPoSa" (FunPunk, SkaPunk) ma w swoim dorobku płyty i nagrania które zdobyły uznanie na niemieckim rynku muzycznym. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy Matthiasa Schefflera oraz Olivera Piepera, obecnych liderów grupy. Na początku grano głównie hardcore rock, później wraz z dołączeniem nowych muzyków (w szczególności Carsten Adam i Austin Franz) repertuar zaczął się nieco zmieniać. Aktualnie zespół wykonuje muzykę rockową z domieszką reggae.

Wszystkich zainteresowanych grupą "SchniPoSa" zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu: www.schniposa.com

Rafał P. Spachacz