Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat kolejny raz promował się na rynku niemieckim

Powiat Gnieźnieński kontynuuje swoją promocję na rynku niemieckim. Obok marcowych targów w Berlinie, listopadowych targów w Lipsku, festynu agroturystycznego w Loburgu w roku ubiegłym, tym razem powiat promował się w Poczdamie. Festyn plenerowy promujący Wielkopolskę odbywał się w dniach 3-5 czerwca. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Urząd Marszałkowski.Pomimo zmiennej pogody, niemal cały czas, przed stoiskiem Powiatu oferowano mnóstwo atrakcji, począwszy od Szlaku Piastowskiego, tras pielgrzymkowych do turystyki aktywnej i agroturystyki. Rozdysponowano bardzo duże ilości materiałów informacyjnych. Gnieźnieńskie stoisko odwiedził nawet Pan Holger Rupprecht, Minister Edukacji Brandenburgii, który zapoznał się z ofertą inwestycyjną i turystyczną Powiatu. Niezwykle istotnym jest fakt, że dotychczasowe działania promocyjne nie pozostają bez odzewu. Wielu niemieckich turystów identyfikowało i pozytywnie oceniało gnieźnieńskie produkty turystyczne.

Niewątpliwie podczas imprezy wykorzystano niebywałą możliwość prezentacji oferty inwestycyjnej i turystycznej Powiatu Gnieźnieńskiego. Nawiązano liczne, interesujące kontakty, które być może zaowocują ciekawymi propozycjami współpracy.

Kilkuletnia intensywna promocja powiatu na rynkach zagranicznych i w Polsce przynosi pierwsze efekty. Według informacji przedstawionej przez Bogusława Rzyskiego Przewodniczącego Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" na chwilę obecną do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej wpłynęła porównywalna liczba ofert na obsługę grup zorganizowanych, jak przez cały rok 2005.

Trzydniowy festyn w Poczdamie odbywał się w malowniczo położonej posiadłości Krongut Borstedt. Urząd Marszałkowski do wspólnej prezentacji zaprosił przedstawicieli samorządów, tradycyjnych rzemieślników, przedsiębiorców, oraz regionalnych artystów. Oprawę kulturalną imprezy stanowiły występy grup folklorystycznych, m. in. zespołu tanecznego "Wielkopolanie", orkiestry dętej "VIVAT" z Sierakowa, kapeli "Rydzyna" oraz jazzowego bandu "Swingulence". Podczas oficjalnych wystąpień przedstawicieli brandenburskiego rządu, radców Ambasady Polski w Niemczech oraz przedsiębiorców, wielokrotnie podkreślano liczne korzyści płynące z partnerstwa Brandenburgii i Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Ośrodek POT w Berlinie turyści z Niemiec stanowią niemal 50% turystów zagranicznych odwiedzających Polskę. Podobną prawidłowość odnotowuje się w przypadku Powiatu Gnieźnieńskiego. Dodatkowo stale wzrasta liczba Niemców odwiedzających Polskę.

Turyści niemieccy są zainteresowani przyjazdami do Polski z uwagi na bliską odległość i niskie koszty podróży do naszego kraju. Koszt pobytu na terenie Polski w przeliczeniu na dzień i osobę kosztuje przeciętnego obywatela Niemiec około 60 euro. Po Chorwacji jest to najtańsze miejsce wypoczynku dla turysty niemieckiego.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska


2006-06-09
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21352503

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno