„Złota klasa” spotkała się ze Starostą Gnieźnieńskim

"Gratulują Wam tak wybitnego osiągnięcia. Cieszę się, że mamy takich wspaniałych uczniów w szkole z niezwykle bogatymi tradycjami. Jestem przekonany, że dużo w swoim życiu osiągniecie i spełnicie życiowe cele. Nie zmarnujcie swoich talentów" - te słowa Jacek Kowalski skierował do uczniów klasy IId II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2005/06 w dniu 28 czerwca br.


Klasa IId otrzymała przydomek "Złotej klasy" po zdobyciu rekordu Guinessa biorąc udział w najdłuższej lekcji matematyki na świecie. Lekcja trwała 45 godzin i była dłuższa od poprzedniego rekordu o 18 godzin. Ośmiu wzorowych uczniów z klasy, którzy zdobyli średnią z wszystkich ocen powyżej 4,75 otrzymali świadectwa z rąk Starosty, a wszyscy uczniowie bijący rekord Guinessa listy gratulacyjne i upominki.

Starosta Jacek Kowalski pogratulował również nauczycielowi matematyki Piotrowi Wróblewskiemu, który zainspirował uczniów do zdobycia rekordu Guinessa oraz poprowadził tę najdłuższą lekcję matematyki na świecie.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska