Pomoc dla Weroniki

"Weronika dzięki operacji na szansę widzieć na tyle, żeby móc samodzielnie się poruszać - chodzić, jeździć rowerkiem" - powiedziała Renata Łuczak, mama niespełna ośmioletniej Weroniki, czekającej na bardzo skomplikowaną i jednocześnie kosztowną operację oka w klinice w Greifswaldzie w Niemczech.
Rodzina dziewczynki zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy na operacją oka Weroniki. Szansę wyleczenia ma już niestety tylko jedno oko. Operacja ma się odbyć w Niemczech, gdyż w Polsce żaden lekarz nie chce podjąć się skomplikowanej operacji. Koszty leczenia wynoszą 3 tys. euro.

Dziewczynka jest gnieźnianką, uczy się jednak w szkole w Owińskach (koło Poznania), gdzie mieszka w internacie. Dla Weroniki najtrudniejsza jest rozłąka z rodziną. W trudnych chwilach pozostaje kontakt telefoniczny.

Na pytanie, co lubi - Weronika odpowiada: "najbardziej lubię jeździć na rowerze i grać w piłkę."

Gnieźnieński oddział Banku Gospodarki Żywnościowej uruchomił specjalne subkonto w ramach konta Polskiego Związku Niewidomych o/Gniezno o numerze:

BGŻ oddział w Gnieźnie
05203000451110000001230460
z dopiskiem
"Pomoc dla Weroniki"

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego w dniu 31 sierpnia br. podjął jednogłośnie uchwałę o przekazaniu 5 tys. zł. na leczenie Weroniki.

Od lewej stoją: Grażyna Przybylska - BGŻ, Teresa Gorczyńska - Polski Związek Niewidomych, Jacek Kowalski - Starosta Gnieźnieński, Kazimierz Łuczak - tata dziewczynki; od lewej siedzą: Beata Kowalska - ciocia dziewczynki, Weronika, Renata Łuczak - mama dziewczynkiAgnieszka Rzempała - Chmielewska