"Wieńcowe" Święto

W niedzielę po raz szósty, tym razem w Niechanowie odbyło się powiatowe święto rolników, będące ukoronowaniem Ich całorocznego trudu. Święto to, także było zwane " WIEŃCOWEM " - od najważniejszego ich symbolu, czyli wieńca ze zbóż i kwiatów. W uroczystościach wzięli udział m.in. Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski oraz Starosta Powiatu Teltow-Flaeming Peer Giesecke.


..."Przynieśli dziś Państwo owoce swojej pracy - pracy okupionej niejednokrotnie tytanicznym wysiłkiem i oddaniem polskiej ziemi. Dziś składamy Wam podziękowanie za to, co najważniejsze - czyli chleb, symbol świętości, ale i dostatku"... Tymi słowami Starosta podziękował rolnikom za ich trudną pracę.

Tegoroczna aura nie rozpieszczała żniwiarzy. Surowa zima, liczne wichury i gradobicia, a w końcu wyniszczająca susza sprawiły, że tegoroczne plony nie należą do obfitych i jeszcze bardziej nakazują nam docenić wkład rolników w tą pracę.

Program dożynek obfitował w wiele atrakcji. Na scenie można było zobaczyć Małgorzatę Ostrowską, zespół "Belfast" oraz orkiestrę dętą z Poznania. Imprezami towarzyszącymi były zawody strzeleckie, loteria fantowa, wystawa maszyn rolniczych, powietrzna zjeżdżalnia, a do tańca podczas nocnej zabawy grała grupa "Bluescat".Sonia Gralak