Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konie z Osińca i kózki z Łubowa najlepsze w powiecie

Gospodarstwo agroturystyczne - ośrodek rekreacji konnej Jacka Szymańskiego z Osińca, gm. Gniezno oraz ekologiczne gospodarstwo rolne "Kózka" Jolanty Brudzińskiej z Łubowa to laureaci III edycji powiatowego konkursu agroturystycznego na "Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne" i "Najlepszy Produkt Agroturystyczny" Powiatu Gnieźnieńskiego. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.


Celem konkursu jest podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Powiecie Gnieźnieńskim, promocja i reklama gospodarstw agroturystycznych, inicjowanie rozwoju produktu agroturystycznego oraz standaryzacja poziomu usług.
W obu kategoriach kapituła konkursu reprezentowana przez Zbigniewa Sujaka - Członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Bogusława Rzyskiego - Przewodniczącego Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski", Irenę Kurek – z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego o/Gniezno, Damiana Dominika Kozłowskiego - z firmy Logi.pl, Kamilę Kasprzak - z Gazety Poznańskiej oraz Katarzynę Jędrzejczak - z Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, za pierwsze miejsce - 2.500 zł; za drugie - 1.500 zł.; za trzecie - 1.000 zł. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali ponadto okolicznościowe statuetki.
Ponadto firma Logi.pl ufundowała dwie nagrody rzeczowe w postaci przygotowania i rocznego bezpłatnego utrzymania strony internetowej. Nagrody te trafiły do gospodarstw Genowefy i Seweryna Amrozińskich z Kowalewa Gm. Mieleszyn oraz Jerzego Michalczaka z Żydowa Gm. Czerniejewo.
Podsumowanie konkursu odbyło się u laureata poprzedniej edycji w roku 2004 w gospodarstwie Danuty i Jerzego Semrau w Popielewie Gm. Trzemeszno.
Kolejna edycja konkursu odbędzie się w roku 2008.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska


LISTA LAUREATÓW


KATEGORIA GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE


I miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne - Ośrodek Rekreacji Konnej Jacka Szymańskiego z Gminy Gniezno, Osiniec 14 a

Od ponad 19 lat właściciele zajmują się prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego Gospodarstwo otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie ze względu na zaplecze rekreacyjne (konie, basen, korty, sauna, miejsce do grilowania, bogate zaplecze gastronomiczne oraz staw rybny) jak również wielość atrakcji proponowanych przez właściciela dla odbiorców indywidualnych oraz grup zorganizowanych (nauka jazdy konnej, imprezy plenerowe itp.). Na bardzo dobrą ocenę miał również wpływ standard gospodarstwa, przeprowadzane liczne inwestycje oraz aktywność w promowaniu własnej oferty np.: udział w targach turystycznych, foldery, ulotki strona internetowa.

II miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne – Stadnina Koni Wierzyce Heleny Beym Gmina Łubowo, Wierzyce 25

Za pozytywnością wyboru drugiego miejsca przemawiało urządzenie miejsc noclegowych, funkcjonowanie gospodarstwa, jakość świadczonych usług (nauka jazdy konnej, pikniki), standard gospodarstwa, aktywność w promowaniu własnej oferty np.: foldery, ulotki, strona internetowa, liczne imprezy plenerowe jak również przeprowadzone inwestycje oraz konkurencyjne ceny.Odpoczynek w gospodarstwie to niezpomniane chwile zarówno dla osób poszukujących aktywnych form wypoczynku jak również tych, którzy poszukują ciszy i spokoju.
Spacery w parku, zbieranie grzybów w lesie oraz wyprawy rowerowe w okolice pobliskich leśnych jezior zadowolą na pewno każdego szukającego kontaktu z przyrodą. Do dyspozycji są również łowiska rybne na terenie gospodartswa. Cisza i szum drzew to idealne warunki dla zwolenników wędkarstwa.

III miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne MAJA Marii Stachowiak Gmina Witkowo; Wiekowo 87

Trzecia lokata przypadła gospodarstwu za konkurencyjność cen, zaopatrzenie w zdrową żywność, a także posiadane atrakcje np. możliwość skorzystania z sauny, jazdy konnej czy łowienia ryb w miejscowym stawie. Aktywność w promowaniu własnej oferty np.: udział w targach turystycznych, foldery, ulotki strona internetowa oraz jakość świadczonych usług w dużej mierze uzasadniałyby przyznanie powyższej nagrody.
Oaza ciszy i spokoju. Wspaniały mikroklimat - duże kompleksy leśne oraz liczne skupiska jezior w Pojezierzu Gnieźnieńskim Gospodarstwo zostało zakwalifikowane do ogólnopolskiego konkursu agro-eko-turystyka "Zielone Lato 2005"


KATEGORIA PRODUKT AGROTURYSTYCZNY


I miejsce: Ekologiczne Gospodarstwo Rolne „Kózka” Jolanty Bruździńskiej z Gminy Łubowo; Łubowo 76

Produkt ten, został uznany za najlepszy z uwagi na jego atrakcyjność, wartości edukacyjne i ekologiczne, jak również z uwagi na szczególne zaangażowanie właścicielki w reklamę produktów pochodzących z gospodarstwa (sprzedaż produktów wytwarzanych w gospodarstwie, ulotki, foldery, strona internetowa).
Ciekawym aspektem produktu jest możliwość „edukacyjnego” kontaktu z przyrodą, głównie ze zwierzętami gospodarskimi oraz skorzystanie możliwości posmakowania przetworzonych produktów pochodzących z gospodarstwa.
Gospodarstwo Ekologiczne posiada atest EKOLANDU. Można tu zaprzyjaźnić się z sympatycznym stadem kóz, z mleka których gospodyni wyrabia pyszne jogurty i sery, pojeździć rowerem, posiedzieć przy ognisku czy łowić ryby.

II miejsce: "Przejażdżki samochodami 4x4" - Hanny Sudoł Gmina Kiszkowo; Dąbrówka Kościelna 17

Przyznanie drugiego miejsca powyższemu produktowi, było podyktowane faktem jego innowacyjności i niespotykanej w obrębie województwa możliwości skorzystania z tak ciekawej i innej niż wszystkie możliwości uprawiania turystyki aktywnej. Przeznaczonej nie tylko dla indywidualnych klientów ale i grup zorganizowanych. Jest to miejsce niezwykłe przez niektórych nazwane "Bieszczadami Wielkopolski". Właściciele oferują odpoczynek dla tych którzy kochają spokój i naturę (jazda konna w siodle i bryczką), jak też i dla tych którym odpowiada, gdy poziom adrenaliny im wzrasta, a serce mocniej bije (jazda samochodem terenowym, Skotem, ATS-em). Posiadany własny tor, który zbudowała natura (rynny polodowcowe, błota, wzniesienia), jak też i tor, który wybudowali sami właściciele może być nie lada atrakcją.

III miejsce: "Rekreacja Konna Stajnia Kalina" Wiesławy Dietrich Gmina Gniezno; Kalina 4

Miejsce trzecie zostało przyznane ze względu na wielość atrakcji proponowanych przez właściciela dla odbiorców indywidualnych oraz grup zorganizowanych (nauka jazdy konnej, imprezy plenerowe, przejażdżki bryczką) jak również atrakcyjne zaplecze techniczne (hala namiotowa wraz z kuchnią). Duży wpływ na pozytywna ocenę miało również podejście marketingowe właścicielki (ulotki, udział w targach turystycznych, strona internetowa) oraz ciekawe propozycje domowych posiłków przygotowanych ze zdrowej żywności.


WYRÓŻNIENIA:


Jacek Szymański - za produkt - Pieczoną szynkę Za niepowtarzalne walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz zaprezentowania produktu.

Jerzy Michalczak Gmina Czerniejewo; Żydowo - za produkt - Hipoterapię Prowadzoną dla dzieci z porażeniem mózgowym oraz osób ze stwardnieniem rozsianym.

Sylwia i Marcin Król; Gmina Kiszkowo; Kościelna 11, Sławno - za gospodarstwo, jego niepowtarzalny klimat oraz rozwój.Uroczystość podsumowania konkursu uświetnił Zespół Strzecha z Trzemeszna


Organizatorzy konkursu

III nagrodę w kategorii "Produkt Agroturystyczny" dla Wiesławy Dietrich wręcza Wicestarosta GnieźnieńskI Telesfor Gościniak


II nagrodę w kategorii "Produkt Agroturystyczny" dla Hanny Sudoł wręcza Wicestarosta GnieźnieńskI Telesfor Gościniak


III nagrodę w kategorii "Gospodarstwo Agroturystyczne" dla Marii Stachowiak wręcza Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Zbigniew Sujak


II nagrodę w kategorii "Gospodarstwo Agroturystyczne" dla Heleny Beym wręcza Wicestarosta GnieźnieńskI Telesfor Gościniak


I nagrodę w kategorii "Gospodarstwo Agroturystyczne" dla Jacka Szymańskiego wręcza Starosta GnieźnieńskI Jacek Kowlaski (na zdjeciu żona Ewa Szymańska)


nagrodę rzeczową dla Państwa Amrozińskich wręcza Damian Dominik Kozłowski z firmy Logi.pl


nagrodę rzeczową dla Jerzego Michalczaka wręcza Damian Dominik Kozłowski z firmy Logi.pl


kilka słów w imieniu właścicieli gospodarstw agroturystycznych


pamiątkowe zdjęcie2006-09-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21412110

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno