Dzień Edukacji Narodowej

"Edukacja zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu każdego narodu ponieważ od wykształcenia i wychowania młodego pokolenia zależy przyszłość kraju. Dobrzy nauczyciele potrafią przekonać swoich uczniów, że nauka nie jest ciężarem ani ograniczeniem swobody, lecz przygodą i kluczem do większej wolności" - powiedział Jacek Kowalski Starosta Gnieźnieński podczas tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Starosta wręczył nagrody I i II stopnia wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych podległych gnieźnieńskiemu starostwu. Nagrody I stopnia w wysokości 2.500 zł. otrzymali: Joanna Czekała - Dyrektor ZSP w Witkowie, Andrzej Kabaciński - Dyrektor SOSW nr 2 w Gnieźnie, Wiesława Wesołowska - kierownik warsztatów szkolnych w SOSW nr 2 w Gnieźnie oraz Stanisław Rajkowski - Dyrektor MDK w Gnieźnie. Nagrody II stopnia w wysokości 1.500 zł. otrzyma 27 pedagogów.

Obecni na uroczystości byli również nauczyciele, którym nagrody przyznali dyrektorzy poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych z puli dyrektorskiej.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska