Kosmiczne granie w Gnieźnie

71889.14 zł - to suma, jakiej doliczyli się w poniedziałek organizatorzy XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie. Jak co roku odbyło się szereg imprez, z których dochód został przeznaczony na rzecz WOSP.
Na miejscowym Rynku wystąpiło szereg zespołów, wśród nich Oddział Zamknięty. Tutaj także o godz. 20.00 starosta Krzysztof Ostrowski, wspólnie z prezydentem miasta Jackiem Kowalskim zainaugurowali "Światełko do Nieba". Natomiast w Klubie Muzycznym "Młyn" wystąpiły: "Analogia Snu", "Babilon" i "Enej". W świąteczną podróż wyruszył "Bigos Express", a w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry wystawiony został spektakl "Zemsta - reaktywacja". Na rzecz WOSP zagrali także sportowcy. W hali II LO rozegrany został mecz koszykówki.
Nie zabrakło licytacji rzeczy ofiarowanych przez osoby prywatne i firmy. Starosta Krzysztof Ostrowski przekazał na licytację imponującą trzydziestocentymetrową muszlę, którą wyłowił na Archipelagu Kornaty. Została ona sprzedana za 220 zł. Z budżetu powiatu przekazane zostało 6 tys. 500 zł na zorganizowanie niedzielnych imprez.

Ewa Michalak