Trio Nahornego w Gnieźnie

Po pięciu latach na scenie auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie ponownie wystąpi znakomita muzyczna osobowość - Włodzimierz Nahorny z towarzyszącymi mu Mariuszem Bogdanowiczem i Piotrem Biskupskim. Koncert odbędzie się 31 marca o godz. 20.00.

Będzie to kolejny koncert z serii "pomnikowych", organizowanych przez Gnieźnieńską Agencję Artystyczną "JazzGra" i Jazz Klub "Amok". Biorąc pod uwagę nazwiska muzyków, jacy wystąpią, spodziewać się można koncertu na najwyższym poziomie. Włodzimierz Nahorny to bowiem postać nie mająca sobie równej na polskim rynku jazzowym. Pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Razem z nim zagrają: Mariusz Bogdanowicz - na kontrabasie i Piotr Biskupski - na perkusji.

Mecenat nad koncertem sprawuje Prezydent Miasta Gniezna, a patronat Starosta Gnieźnieński i Towarzystwo Miłośników Gniezna. Patronat medialny objęły Przemiany na Szlaku Piastowskim, Głos Wielkopolski, Radio Gniezno, TV Gniezno i TV Newtone.

Ewa Michalak