Medale dla młodych mistrzów

Tomasz Kubiak - laureat ogólnopolskiego konkursu fizycznego i Jagoda Gołek - brązowa medalistka Polski w szachach uhonorowani zostali przez władze powiatu Medalami Milenijnymi.

Jagoda Gołek należy do LKS Chrobry Gniezno. Niedawno wróciła z Łeby, z Mistrzostw Polski w szachach, gdzie w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal. Szachy to jej hobby, którym zajmuje się już od ósmego roku życia. Zdobycie medalu umożliwia jej udział w Mistrzostwach Europy i Świata.

Tomasz Kubiak - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie to z kolei wybitny fizyk. W ogólnopolskim konkursie uczniowskim "Fizyczne ścieżki", organizowanym przez Instytut Problemów Jądrowych w Świerku oraz Polską Akademię Nauk zajął drugie miejsce. Gnieźnianin przedstawił pracę "Całością wszechrzeczy steruje błyskawica", którą musiał obronić przed gronem kilkunastu naukowców. Jak twierdzi laureat, poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego bardzo się cieszy z zajęcia drugiego miejsca.

Z młodymi mistrzami spotkał się starosta Krzysztof Ostrowski, wicestarosta Piotr Gruszczyński oraz członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk, którzy wręczyli im Medale Milenijne oraz drobne upominki.

Ewa Michalak