Lekkoatletki powiatu gnieźnieńskiego w Teltow-Fläming

W dniach 15-16 czerwca 2007 r. na zaproszenie władz zaprzyjaźnionego z powiatem gnieźnieńskim niemieckiego powiatu Teltow-Fläming udała się na zawody lekkoatletyczne grupa dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe Czerniejewa i Gniezna.

Areną zmagań był Waldstadion w Ludwigsfelde. Impreza, w której wzięło udział około 1000 dzieci i młodzież, była perfekcyjnie przeprowadzona organizacyjnie. Najwięcej emocji budziły zawody najmłodszych 7-8 letnich dzieci oraz kategoria dziewcząt 12-13 letnich z naszym udziałem. Nasze dziewczęta zaprezentowały się świetnie, zajmując czołowe lokaty w takich konkurencjach jak skok w dal, bieg na nietypowym w Polsce dystansie 75 m, rzut piłeczką palantową. Największy sukces odniosła Sylwia Nowicka z Czerniejewa, która zdobyła srebrny medal w biegu na 800 m. Opiekunem gnieźnieńskiej grupy była szefowa sportu w powiecie Teltow-Fläming Carola Pawlack, która poza zorganizowaniem noclegu i wyżywienia zabrała zawodniczki do bardzo nowoczesnego aqua parku w Luckenwalde.

Marek Szczepanowski


Na zdjęciu od lewej: Mirosław Kulipński, Karolina Gajewska, Aneta Mieszczak, Sylwia Nowicka, Wiktoria Kulpińska, Anna Siwka, Patrycja Brylska, Carola Pawlack, Marek Szczepanowski