Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Zainteresować kibiców Gnieznem

,,Turystyka – szansą rozwoju Gniezna i powiatu’’ – pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Śniadań piątkowych’’, organizowanych w restauracji ,,Pod piątką’’.

W debacie o turystyce uczestniczyli m.in. wicestarosta Piotr Gruszczyński, Wojciech Krawczyk, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, radny sejmiku województwa wielkopolskiego Krzysztof Kaleta, przedstawiciele rady miasta oraz instytucji zajmujących się turystyką.

Promocja turystyczna regionu to dla władz powiatu bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w perspektywie Euro 2012. Przyjazd do Poznania kibiców to duża szansa zwiększenia ruchu turystycznego także w naszym w powiecie, należy jednak przygotować szereg atrakcji, aby zachęcić ich do zwiedzania nie tylko stolicy Wielkopolski. Jednym z pomysłów jest zorganizowanie dni kultury państw, których reprezentacje będą rozgrywały mecze w Poznaniu.

Przygotowywanie produktów turystycznych odbywa się jednak nie tylko w związku z mistrzostwami. Już w ubiegłym roku Wydział Promocji i Rozwoju starostwa, wspólnie ze starostwem żnińskim rozpoczął opracowywanie projektu ,,Szlakiem Piastowskim od gada, pradziada do Paryża, Wenecji i Rzymu''. Projektodawcy będą się ubiegali o środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.
We wstępnych planach przewiduje się m.in. budowę centrum turystyki konnej, muzeum figur woskowych, toru saneczkarskiego, grodu słowiańskiego, zagospodarowanie terenów zielonych, rekultywację jezior, rekultywację i rozbudowę torowiska kolejki wąskotorowej, rekultywację Wzgórza Lecha oraz prace konserwatorskie w katedrze i uruchomienie regularnych połączeń turystycznych na Szlaku Piastowskim.

Przed kilkoma dniami wicestarosta i przedstawiciele Wydziału Promocji i Rozwoju rozmawiali na temat przygotowywania i realizacji projektu ze starostą żnińskim, potencjalnymi wykonawcami poszczególnych działań oraz z prezydentem Gniezna.
Na realizację projektu można otrzymać refundację w wysokości 85 procent poniesionych kosztów.

Wydział promocji rozpoczął ponadto badania ruchu turystycznego w powiecie, aby określić jaka grupa turystów przyjeżdża tutaj najczęściej, jak postrzegają region i następnie pod tym kontem przygotowywać ofertę turystyczną.

Ewa Michalak


2007-07-16
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 18-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20687428

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno