Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Turystyczne inwestycje zagraniczne szansą na rozwój gospodarczy powiatu

Współpraca Powiatu Gnieźnieńskiego z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości nabiera tempa. Efektem rozmów, które odbyły się 11 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, było spotkanie w dniu 9 sierpnia br. w siedzibie WARP-u w Poznaniu.

Przedstawicielami Powiatu Gnieźnieńskiego na spotkaniu byli Juliusz Trojanowski Wiceprezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o., która reprezentuje powiat przed WARP oraz Katarzyna Kraska z Wydziału Promocji i Rozwoju gnieźnieńskiego starostwa.

Celem spotkania było przedstawienie oferty inwestycyjnej pod działalność turystyczną Powiatu Gnieźnieńskiego w WARP, a punktem ciężkości zainteresowanie ww. ofertą dyrektora Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego panią Monikę Kapturską oraz przedstawicieli Ambasady Polski w Belgii, którzy poprzez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości zapoznają się z propozycją Powiatu Gnieźnieńskiego. Docelowo planowana jest organizacja iventu w Brukseli, podczas którego wytypowane powiaty z terenu Województwa Wielkopolskiego zaprezentują swoją ofertę przedsiębiorcom zagranicznym, którzy chcieliby podjąć inwestycje na terenie Wielkopolski, w tym na terenie naszego powiatu.

Oferta inwestycyjna powiatu pod działalność turystyczną została przedstawiona poprzez prezentację multimedialną. Uwypuklono w niej atuty, jakimi dysponuje nasz powiat oraz 25 terenów do zagospodarowania, wskazanych przez Gminy. Ponadto miała miejsce ożywiona dyskusja dotycząca nie tylko turystycznych, ale i historycznych, edukacyjnych oraz gospodarczych atutów Powiatu Gnieźnieńskiego. Obecnie, według wskazówek udzielonych przez WARP, prowadzone są dalsze działania mające na celu przedstawienie profesjonalnej i kompleksowej prezentacji Powiatu Gnieźnieńskiego w Brukseli.

Przedsięwzięcie, które władze powiatu zdecydowały się podjąć, ma dużą szansę powodzenia. Tym samym przed Powiatem Gnieźnieńskim otwiera się możliwość szerokiej promocji gospodarczej na arenie międzynarodowej oraz szansa na sprowadzenie do powiatu zagranicznych inwestorów. Należy także podkreślić, że tego typu przedsięwzięcie nie będzie miało charakteru jednorazowego, a będzie stanowić trwały element promocji gospodarczej Powiatu Gnieźnieńskiego.

Katarzyna Kraska


2007-08-10
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20746621

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno