Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Pomoc dla Michała

Do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zwrócili się z prośbą o pomoc przyjaciele chorego na zanik mięśni Michała Worocha.

Młodzi ludzie proszą, by informować ich o organizowanych spotkaniach masowych, imprezach, gdzie mogliby przyjść i zbierać pieniądze na leczenie kolegi.

Każda zebrana suma pieniędzy daje nadzieję na leczenie. Do akcji włączył się również Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchamiając konto, na które można wpłacać datki: Bank Spółdzielczy Gniezno nr 90650006-0000459-27006-3 z dopiskiem „dla Michała".

W imieniu przyjaciół chłopaka prosimy o kontakt z Michałem Borowskim – tel.. 602404887 oraz informowanie i umożliwienie zbiórki funduszy na organizowanych imprezach.

M.in. zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Michała Worocha odbędzie się w dniu 21 września 2003 – Pokaz sukien ślubnych i garniturów

  Miejsce: sala MOK-u, ul Łubieńskiego w Gnieźnie Czas:
  • I pokaz godz. 15:00
  • II pokaz godz. 20:00
  Cena biletów: 10 zł

   W programie:
  • pokaz sukien ślubnych i wieczorowych firmy „Elizabeth", oraz garniturów „Adriano"
  • Aukcja dzieł sztuki
  • Degustacja Filetto con Gorgonzola serwowane przez restaurację „Leo Libra"
  • Występ zespołu tanecznego
Jak do tej pory udało się zebrać:
 • Stan konta na 2 czerwca – 4024 zł, pieniądze nadal wpływają
 • Wielkopolski Związek Inwalidów Narządów Ruchu zaoferował, że na własną rękę będzie organizować imprezy na rzecz Michała
 • 31 maja odbyło się Seminarium programowe II Kongresu SLD, gdzie, dzięki panu J. Grobelnemu udało nam się uzyskać pomoc pana premiera J. Oleksego, który obiecał dołożyć wszelkich starań, aby załatwić pieniądze na ratowanie życia Michała; kontakt z panem premierem utrzymujemy poprzez pana posła T. Tomaszewskiego i panią Poseł S. Pusz.
 • Podczas zbiórki na koncercie zespołu TURBO, który odbył się 31 maja, dzięki uprzejmości dyrektora MDK w Gnieźnie udało nam się zebrać do puszek 303,02 zł

List od Michała

Szanowni Państwo

Piszę ten list do Państwa z nadzieją o pomoc w ratowaniu mojego zdrowia. Cierpię na nieuleczalną do tej pory chorobę jaką jest rdzeniowy zanik mięśni Kugelberga - Welander, która prowadzi do ogólnego kalectwa i wczesnej śmierci. Do niedawna tylko modliłem się o jakiś cud, wynalezienia lekarstwa na moją chorobę. Teraz jednak istnieje szansa na ratowanie życia, poprzez wieloetapowe leczenie w Kijowie.

Jedynym i jak się okazało ogromnym problemem są środki finansowe. Koszt pierwszego zabiegu wynosi 15.000 Euro drugi 10.000 Euro i kolejne następne 8.000 Euro. Robiłem wszystko co w mojej mocy aby znaleźć pieniądze, rodzice pisali do fundacji ale niestety nie pomogli, tłumacząc się, że indywidualnym dzieciom nie dają dotacji finansowych.

Chciałbym tak jak wszyscy jeździć rowerem, tańczyć, grać w piłkę, doganiać odjeżdżający autobus, jeszcze wiele chciałbym robić jak wszyscy. Pomyślicie, że to za dużo? Czego ja chcę? Chciałbym także być sobą, nie być wyśmiewanym, krytykowanym za swoją inność, ale takie jest życie, codzienny sprawdzian postaw społecznych i wrażliwości. Życie to próba i wielki egzamin dojrzałości na tej Ziemi, a Ziemia przyciąga nas wszystkich z taką samą siłą, nie dzieli nas, daje prawo, by na niej być i żyć normalnie. Właśnie – normalnie!

Mam osiemnaście lat i jestem inny od swoich rówieśników nigdy nie biegałem i nie grałem w piłkę. Lecz to nie jest jeszcze takie ważne. Najgorsza jest niemoc w poruszaniu się. Ponieważ z biegiem czasu coraz mniej mogę przejść. Bez pomocy drugiego człowieka wejść do autobusu czy wstać z krzesła. No i ta świadomość, że z dnia na dzień mogę coraz mniej. Spacery skracają się po centymetrze, stopnie wydają się coraz wyższe i tysiące oczu wpatrujących się na moje nietypowe poruszanie. Gdy upadnę na środku chodnika ludzie omijają mnie bez udzielenia pomocy bo uważają, że się upiłem.

Przyznam szczerze, że nie jest mi łatwo prosić Państwa o pomoc finansową, lecz nie mam innego wyboru. Jest to dla mnie jedyna szansa na życie!

Za wrażliwość i okazaną pomoc bardzo dziękuję
2003-06-16
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20746579

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno