Starostwo i WOŚP

Jak co roku, w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się starostwo powiatowe. Starosta Krzysztof Ostrowski przekazał także ze swych prywatnych zbiorów obraz.

Wielki Finał w tym roku będzie się w Gnieźnie odbywał na terenie Galerii Gniezno. Mała scena zostanie otwarta o godz. 11.00, a duża o godz. 17.00. Odbędą się m.in. koncerty rockowe, folkowe oraz muzyki celtyckiej. Na 19.55 zaplanowano Fire Show, natomiast na 20.00 ,,Światełko do nieba’’. Następnie wystąpi gwiazda wieczoru, zespół reggae ,,Habakuk’’. Na zakończenie, o godz. 21.30 odbędzie się pokaz fajerwerków. Imprezami towarzyszącymi będzie ,,Bigos Express’’ (odjazd godz. 11.00), Mecz Gwiazd Koszykówki’’ w II LO (godz. 17.00) oraz koncert w Klubie Muzycznym ,,Młyn’’(godz. 20.00) Wystąpić mają trzy kapele w klimatach reggae, ska, folk i punk-rock : ,,Antykwariat’’, ,, Alians’’ oraz ,,Berkut’’.

Zorganizowanie finału wsparło starostwo powiatowe, przekazując tys. zł na zakup koszulek z logo WOŚP oraz 1 tys. zł na koncerty w ,,Młynie’’. Starosta Krzysztof Ostrowski ofiarował ponadto z prywatnej kolekcji obraz – haft krzyżykowy z motywem kwiatowym. Będzie on licytowany podczas aukcji, odbywającej się od godz. 15.00 do 17.00 na terenie Galerii Gniezno.

Ewa Michalak