Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Kompleksowa obsługa inwestorów

Powiat gnieźnieński jest drugim w Wielkopolsce, który uruchomił Centrum Obsługi Inwestora. Potencjalni inwestorzy otrzymają tutaj kompleksową i fachową pomoc.

Centrum zostało otwarte w dn. 8 lutego 2008 r. Będzie ono funkcjonowało przy Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i ma być miejscem pierwszego kontaktu dla inwestorów zewnętrznych. Będą oni mogli tutaj liczyć na profesjonalne doradztwo i wsparcie w zakresie inwestowania w powiecie.

Do zadań realizowanych przez Centrum należą: tworzenie i bieżące aktualizowanie ofert inwestycyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego, typu greenfield (nieruchomości niezabudowane) i brownfield (nieruchomości zabudowane/hale produkcyjne), udostępnianie szczegółowych informacji o terenach i obiektach pod inwestycje oraz o administracyjno-prawnych aspektach inwestowania w powiecie gnieźnieńskim, kompleksowa obsługa inwestorów krajowych i zagranicznych, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej na terenie powiatu, monitorowanie stanu inwestycji w powiecie, a także wspieranie małych i średnich przedsiębiorców w nawiązywaniu kontaktów z partnerami zagranicznymi.

Bez takiego punktu, w którym przedsiębiorca będzie mógł liczyć na profesjonalne doradztwo, trudno mówić o tworzeniu klimatu inwestycyjnego – powiedział podczas otwarcia starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. – Inwestor musi mieć poczucie, że jest dla naszego regionu ważny, że ma kompetentnego partnera do rozmów.

O tym, jak ważne jest dla powiatu gnieźnieńskiego tworzenie klimatu inwestycyjnego może świadczyć chociażby fakt, że jako druga jednostka samorządowa tego szczebla w Wielkopolsce – po powiecie poznańskim, zdecydowała się utworzyć Centrum Obsługi Inwestora. Będzie ono finansowane po połowie przez powiat i Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Biorąc pod uwagę statystyki, pokazujące duże zainteresowanie przedsiębiorców Polską, utworzenie punktu doradczego jest jak najbardziej uzasadnione i daje szanse na wymierne korzyści. Publikacje, dotyczące atrakcyjności inwestycyjnej, wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze, takich jak KPMG czy Ernst & Young, potwierdzają wysoką „popularność” Polski wśród inwestorów – blisko co piąty, jako miejsce przyszłych inwestycji wskazuje właśnie Polskę.

Kontakt:

Centrum Obsługi Inwestora
Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.
ul. Rynek 10/1
62-200 Gniezno
tel./fax.: + 48 61 424 45 34
biuro@garg.pl
Ewa Michalak

2008-02-11
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 18-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20680167

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno