Spotkanie pracodawców i pracowników

29 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyły się II Powiatowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział ok. 50 pracodawców.
Targi zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości.

Jak podkreśliła dyrektor PUP Małgorzata Matczak, dzisiaj zmienił się rynek pracy i to pracodawcy muszą poszukiwać pracowników spełniających ich oczekiwania.
Starosta Krzysztof Ostrowski zwrócił uwagę na wielką zaletę targów, jaką jest możliwość bezpośredniego spotkania pracodawców i pracowników. – Takie spotkanie sprzyja poznaniu się, wymianie informacji i wzajemnych oczekiwań – powiedział starosta.

Osoby, które odwiedziły targi mogły się również zapoznać z ofertą PUP. Przy stoisku urzędu był m.in. asystent Eures, który przedstawiał oferty pracy za granicą. Uzyskać można było także informacje o stażach, programach przygotowań zawodowych, szkoleń, bezzwrotnych dotacji na otwarcie działalności gospodarczej, dotacji na doposażenie nowo otwartych miejsc pracy, a ponadto skorzystać z porad prawnych dotyczących prawa pracy.

Kolejne targi pracy planowane są na jesień.

Ewa Michalak