Powiat Gnieźnieński promował się na I Forum Funduszy Europejskich

Powiat Gnieźnieński promował się w dniach 7 i 8 maja 2008 r. na warszawskim Torwarze. Okazja była szczególna, a mianowicie I FORUM FUNDUSZY EUROPEJSKICH zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pod hasłem "Fundusze Europejskie - efekty, możliwości i perspektywy".

Wystawcami Forum było 16 regionów, partnerzy projektu: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Związek Banków Polskich, Wydawnictwo Pascal i Firma Smartlink oraz inne podmioty zainteresowane zaprezentowaniem swojej oferty zgodnej z tematyką forum.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprezentował swoje stoisko pod hasłem: "Od historii do innowacji". Oprócz przedstawicieli Departamentu Polityki Regionalnej wielkopolskiego urzędu marszałkowskiego region nasz reprezentowali:

Stoisko wielkopolskie odwiedziło wiele osób zainteresowanych regionalnym programem operacyjnym oraz dotychczasowymi osiągnięciami naszego województwa w zakresie wydatkowania środków unijnych. Dużą sympatią cieszył się gnieźnieński projekt promocyjny nagrodzony w konkursie "Polska Pięknieje". Najbardziej znamienitym gościem przybyłym na gnieźnieńskie stoisko była Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która jeszcze raz pogratulowała przedstawicielom powiatu nagrody w konkursie.

Forum przybrało charakter imprezy targowej, otwartej dla wszystkich osób i instytucji zainteresowanych funduszami europejskimi. Ponadto w ramach Forum odbyły się cztery konferencje tematyczne:

W tym roku kończy się wydatkowanie funduszy europejskich dostępnych w ramach perspektywy finansowej 2004-2006. Jednocześnie stopniowo uruchamiane są programy realizowane w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007-2013. I FORUM FUNDUSZY EUROPEJSKICH było znakomitą zatem okazja do tego, by podsumować dotychczasowe efekty wykorzystania unijnych pieniędzy, podzielić się doświadczeniami i zapoznać się z nowymi możliwościami, jakie stwarzają fundusze europejskie na lata 2007-2013.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska